Takı Trendleri

Üçlü Kolye Modelleri

Üçlü Kolye Modelleri

Kadınların şıklıklarının ayrılmaz parçalarından birisi olan kolyeler zaman içinde modaya olan yakınlıkları dolayısıyla birbirinden farklı desen ve modellerde üretilmiştir. Moda, tarz ve özgünlük söz konusu olduğunda modelleri ile göz dolduran kolyelerin tamamlayıcı ve şıklık ekleyici yönleri vardır. Şık olmak, tarzını ortaya koymak isteyenler için kolye modelleri arasından seçim yapmak ve doğru şekilde kombinlemek oldukça önemlidir.

Üçlü kolye modelleri uzun zamandır spor veya klasik yapıları ile kadınların dolaplarında yer bulmaya çalışan parçalardan bir tanesi olmuştur. Kolyelerin genel anlamda iç içe geçen ve daha farklı duran modelleri sade olanlarından daha fazla talep görür. Bunun için kolyelerin üçlü olanları ile tarz yakalamak isteyenlerin sayısı son derece fazladır.

Üçlü Kolyelerin Tasarımları

Kolyelerin tasarımları genelde özgün ve farklı şekilde ayarlanmak istense de üretimlerin seri şekle dönüşmesi nedeniyle tasarımlarında daha aynılık meydana gelir. Yine de özgün ve tek elden çıkan model ve tasarımların bulunması da mümkün olduğundan her açıdan istediği üçlü kolyeye ulaşan kullanıcılar desen, model ve renk gibi faktörlere bağlı olarak istediklerini seçme şansın elde ediyor. Üçlü kolyelerin tasarımlarında iç içe geçen parçaların uyumlu olması durumuna dikkat edilir. Tarzını belli etmek isteyenlerin bu konuda farklılık anlayışında olması kaçınılmazken genelde tamamlayıcı modellerin üretildiği göze çarpar.

Üçlü Kolyelerin Kullanımı

Şık ve farklı olmalarının yanında ayrı ayrı kullanılmamaları nedeniyle de pratik bir takı olan üçlü kolyeler iç içe ve hazır şekilde bulunur. Yani üç farklı kolyeyi bozulmadan veya herhangi bir sorun olmadan kullanma şansı sunduğundan oldukça fazla tercih edilir.

Kullanımı sırasında:

Boynunuzun açık olması gerekir,

  • Daha çok ön plana çıkmak istemeniz halinde mutlaka tarzınızı yansıtanları seçmelisiniz,
  • Kolyenin sade kıyafetlerde şık ve parlak olanlarını seçme şansınız olur,
  • Fazla abartılı olan kombinlerde ise daha sade olanlarına yer verilmelidir.

Kombinleriniz veya tarzınız ne olursa olsun üçlü kolyeleri kullanma imkanınız vardır. Çünkü istediğiniz tarzı oluşturacak türde marka ve model seçenekleri arasından uygun olanı seçmeniz olasıdır.

Üçlü kolye modelleri

Üçlü Kolyeleri Spor Kombinlerde Yeri

Kolyelerin üçlü olanları iç içe geçirilmiş şekilde olduklarından spor kombinlerde sıklıkla tercih edilir. Kombinlediğiniz parçalarda omuz ve boğaz kısmınızın daha düzgün şekilde ortaya çıkmasına dikkat etmek gerekir. Üçlü kolyelerin kullanımı için boğazı açıkta bırakan veya straplez olarak adlandırılan kesimleri kullanmak faydalı olur. Spor bir gömleğin altından da kullanılması farklılık oluştursa da açık şekilde kullanılanların daha tarz durduğunu söylemek mümkündür.

Klasik Kombinlerde Üçlü Kolyeler

Klasik olarak adlandırılan kıyafetlerinizde parıltılı ve havası olan üçlü kolyeleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Klasik gömlek olması bile üçlü kolye kullanmanızı engellemez. Aksine kolyenin tek parça şeklinde algılanmasına ve tarz oluşuna dikkat çeken bir tamamlayıcılık sağlanması farklılık olarak algılanır. Kolyenizin büyük veya küçük olması, parlak veya sade yönleri, renklerinin uyumu gibi faktörleri unutmadan en doğru şekilde bir araya getirilmiş olduğundan emin olmalısınız.

Üçlü Kolyeleri Kullanma Detayları

Farklı model ve tasarımları ile dikkat çeken üçlü kolyelerin genel olarak spor kombinlerde daha çok kullanıldığı fark edilir. Üçlü şekilde ayarlanan ve her zaman kullanım pratikliği sunan bu takıların kullanımı için büyüklük ve küçüklük algısına dikkat etmek gerekir.

Göz dolduran bir kıyafet tercihinde üçlü şekilde ayarlanan kolyelerinizin de aynı oranda göz doldurması önemlidir. Sade ve kullanışlı olması da seçilmesi için gerekli olan nedenlerden bir tanesidir. Büyük ve gözü yoran modellerin çoğu zaman kolay kullanım şansı vermeyeceği de bilinmelidir.

Büyük ve Göze Batan Üçlü Kolyeler

Kolyelerin çeşitli ebatta olanlarını bulmak mümkün olduğundan nasıl kombin yapılacağı ve büyüklüğünün ne olacağı konusunda kafa karışıklığı yaşamak söz konusudur. Büyük ve göze batan modelleri kullanmak için kıyafetinizin ne olacağına dikkat etmek en önemli detaydır.

Çünkü kıyafetlerinizin göze batan bir şekilde olması, kolyenizin daha çok büyük ve detaylı olarak algılanmasına neden olacağından tarzınızdan ödün vermiş olarak algılanabilirsiniz. Ama sade bir tasarım için hazırladığınız gösterişli bir üçlü kolye istediğiniz başarılı kombinin yapılması anlamına gelir. Kullanım alanı geniş olsa da nasıl parçaları bir araya getirdiğiniz her zaman farklı olan kısım olacaktır.

Üçlü Kolyelerin Oluşturulması

Üçlü kolyeleri kendisi oluşturan ve farklı kombinleri bir araya getiren kişilerin olmazsa olmaz konumundaki durum değişikliktir. Kolyelerin hayal edilen parçalardan oluşturulması, eklemeler ve çıkarmalar yapılması, tasarımının size ait şekilde oluşturulmuş olmasına katkıda bulunur.

Tarzınızı belirlemek için oluşturma şansınızın olduğu kolyeleri denemek en büyük kolaylıklar arasındadır. İstediğiniz şekilde el emeği olan modeller arasından seçim yaparak tarzınızla uyan kolyeler elde etme imkanı yaşayabilirsiniz. Bunun için dolabınızda üçlü kolyelerin mutlaka bir yerinin olması gereklidir.

Üçlü Kolyelerinizin Şıklığınıza Katkısı

Hangisini seçtiğinize bağlı olarak kıyafetlerinizle uyumlu olmasına dikkat ettiğiniz üçlü kolyelerin en sade kombinlerinizi bile daha şık ve kullanışlı hale getirdiğini fark edebilirsiniz. Şıklık konusunda yardımcınız olacak en iyi kombin parçalarından bir tanesi olabileceğini unutmadan hareket etmek ve buna göre seçimlerde bulunmak en ideal olandır. Üçlü şekilde ayarlanması, uzunluk ve kısalık konusunda kolaylık sağlaması birçok açıdan farklı parça ile kullanılmasında olanak elde edilir.

Bunun için üçlü kolyelerinizi istediğiniz parça ile bir araya getirme konusunda tereddüt etmemelisiniz. Şıklık yarışında en büyük avantajlarınızdan bir tanesi olması söz konusudur. Size özel şekilde kombin yapma şansınız olduğu her alan için kolyelerinizi değerlendirmeye almalı ve kullanmak adına yer ayırmalısınız. İç içe geçen ve benzer yapılardan oluşanlar kadar farklı dokuları ile dikkat çekenler de kullanım konusunda rahatlık ve şıklık sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu