Takı Trendleri

Tarz Sahibi Kadınların Takı Tüyoları

Tarz Sahibi Kadınların Takı Tüyoları

Kendinizi ve moda anlayışınızı anlatmanın en kesin yollarından bir tanesi doğru parçaları bir araya getirmektir. Tarzınızın farkını net şekilde anlatmak adına seçtiğiniz kıyafetler kadar nasıl takılar kullandığınız konusu da önemlidir. Kadınların şıklık konusunda en iyi yardımcılarından bir tanesi sayılan takılar hem bütünlük hem de farklılık elde etmek isteyenler için vazgeçilmez niteliğinde yer alır.

Bunun için tarz sahibi kadınların takı tüyoları konusunda oldukça fazla araştırma yapılır. Kadınların moda anlayışı kadar önemli olan konu dolabında takılara ne kadar yer verdiğidir. Çünkü her kombin veya ortam için farklı takıların kullanımı söz konusu olur. Mevsimsel açıdan değişiklik yapılması bile çoğu zaman gerekli olduğundan değişik takılarla farklı konseptler ortaya çıkarmak mümkündür.

Takınızın Bütünleyici Yönü

Kıyafetinizi seçerken ayırdığınız zaman kadar kıyafetlerinizi tamamlayacak olan takılara da zaman ayırmak gerekir. Çünkü oldukça sade ve herkesin üzerinde bulunacak türden bir kıyafetin farkını takılarla ön plana çıkarmak mümkün olur. Bunun için oldukça önemli olan takıların büyük oranda dikkatli, kıyafetlerinizle uyum içinde ve özenli olması detaylarına dikkat edilmelidir. Takılar her zaman kadınlar için tarzı anlatmada son nokta olarak tanımlanır.

Takıların Mevsime Uygun Olması

Seçeceğiniz takının hangi mevsimde olduğunuzla fazlasıyla yakından alakası vardır. Kış aylarında vücudun birçok yeri kapalı olduğundan kıyafetle uyum yakalanmasını sağlamak için zorlamak şıklık olarak algılanmayacaktır. Küpe ve yüzük seçmek kış aylarında en sık kullanılan takılar arasından seçim yapmak olduğundan mevsimi göz ardı etmemelisiniz.

Yaz aylarında seçenekler arasına:

  • Küpe,
  • Yüzük,
  • Halhal,
  • Bileklik,
  • Kolye,
  • Gözlük şeklinde farklı takılar da girecektir.

Mevsimine uygun olduğu sürece takılarınızı seçerken özgür olduğunuzu unutmamalısınız.

Takıların Gösterişli Olması veya Sadeliği

Bir başka şıklık ayrıntısı da takıların sade ve gösterişli seçilmesidir. Sade bir elbiseye aynı sadelikte takılar seçmek şık olmak konusunda bazı eksiklikler yaşanmasına neden olabilirken çok renkli ve göz alan bir parçayı göz alıcı takılarla bir araya getirmek de aynı durumu yaşatır. Bunun yerine sade kıyafetlerle göz alıcı tercihler yapmak, göz alıcı olanlarda sadeliği kullanmak daha net çizgiler elde edilmesine olanak tanır.

Tarz sahibi kadınların takı tüyolar

Takıların Beğenilen Yerlerde Kullanımı

Modanın ayrılmaz parçalarından bir tanesi olması nedeniyle her zaman çeşit konusunda birbirinden farklı seçenekler bulmak mümkün olur. Takılar arasından seçim yapmakta zorlanmak yerine hangi yönünüzü daha net göstermek istediğinize karar vermelisiniz. Omzunuzun açık kalmasını istediğiniz bir elbisede zarif olduğunu düşündüğünüz boynunuza kolye takabilirsiniz. Bileklerinizin ince ve ellerinizin güzel olduğuna olan inancınız doğrultusunda takı seçmek daha hoş ve şık görünmenize olanak tanıyacaktır.

Büyüklük ve Küçüklük Konusunda Farklar

Takınızın büyük veya küçük olması moda anlayışınızın yani tarzınızın anlaşılmasında önemlidir. Tarzınız gereği büyük küpeler veya kolyeler kullanmak istemeniz her zaman yakıştığı anlamına gelmez.

Yakışmayabileceği konusunda da dikkatli olmak ve özenli şekilde seçimler yapmak her zaman en doğru olandır. Kıyafet desenlerinin büyük ve gösterişli olduğu durumlarda küçük takılar seçmek daha iyi olacağından kıyafetinizin durumuna göre hareket etmek şıklık yarışında öncelik kazandıracaktır.

Takılarınızın Farklı Olması

Takıları birbiriyle aynı olan veya benzer moda ürünleri kullananların daha farklı bir tarz ortaya koyması mümkün olmadığından büyük oranda şıklık elde edilmez. Tarzınızın net olarak benimsendiği ve bakanlar tarafından beğenildiği bir duruma gelmek istediğinizde farklı veya eşsiz takılar kullanmayı denemelisiniz.

El emeği olarak üretilen veya farklı şekillerde üretilmesinden dolayı aynısından bir tane daha olmayan ürünler kullanmayı denemek gerekir. Tarz kendine has olması nedeniyle önemli ve farklılık ortaya koymasıyla değerlidir. Ortaya çıkarmak için o dönem herkeste bulunan ve görülme olasılığı çok yüksek olan seçimlerde bulunmamak en iyisi olacaktır.

Abartıdan Kaçınmanın Faydası

Şık olmak isteyenlerin en çok yaptıkları hatalardan bir tanesi de abartmaktan kaçınmamaktır. Abartılı şekilde, üst üste herhangi bir bütünlüğü veya şıklığı olmayan takıları beğendiğiniz için takıyor olmanız bile tarz sahibi bir kadın olarak algılanmanızın önünde engel olacaktır. Bundan dolayı abartılı şekilde hareket etmeden, sadeliği de aynı oranda abartmadan kullanmayı alışkanlık haline getirmek önerilir.

Moda Olan Takıların Kullanılması

Takıların da dönemsel ve mevsime uygun şekilde olması kaçınılmaz bir durum olduğundan moda takıların kullanımı konusunda kadınlar daha çok istekli olur. Takılar özgün ve yaratıcı olmaları sayesinde istediğiniz farklılıkları oluşturmanıza yardımcı olacağından moda olan parçaları bir araya getirmek şıklık demek değildir. Bundan dolayı kullanılan parçaların tamamının moda ve takıların da aynı oranda yeni trend olması zorunlulukmuş gibi algılanmamalıdır. Her moda anlayışının her kadının şıklık anlayışı ile aynı olmasını beklemek hata olacağından zevklerinizi arka plana atmadan hareket etmelisiniz.

Zevklerinizin Devre Dışı Bırakılmaması

Zevklerini moda dolayısıyla devre dışı bırakan kadınların özgün yani tarz sahibi olmalarının kolay olmayacağı kesindir. Zevkleriniz kadar moda veya şıklık anlayışınız takının farklı kullanılmasına neden olabilir. Bir bilekliğin halhal olarak kullanılmasına karar vermek topuklu ayakkabılarınızın bile sade iken daha tarz olmasına olanak tanır. Aynı durum diğer takılar için de geçerli olduğundan farklı bakış açıları ile zevkinize paralel şekilde yorumlarda bulunmak gerektiği unutulmamalıdır.

Kendi Takılarınızla Şıklık

Bir veya birden fazla ürünü bir araya getirerek elde edilen takıların tarzı da değişik olur. Takılarınızı bir anlamda kendiniz oluşturmuş olacağınızdan dolayı kolaylıkla kombinlerinizle uyumlu hale gelmesine de yardımcı olursunuz. Takıların şıklık konusunda tamamlayıcı olduğunu bilmek ve dolabınızda buna göre yer vermek en doğrusu olacağından atlanmamalıdır. Kendi takılarınızı oluşturmanın keyfine şık olduğunuzu söyleyenlerin yorumları eklendiğinde tarzınızın anlaşılmaya başlandığı da ortaya çıkmış olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu