Güzellik & BakımTakı Trendleri

Takı Seçiminin Püf Noktaları

Kombinlerin tamamlayıcısı olan takılara sihirli bir dokunuş yaparak mükemmel bir tarz oluşturabilirsiniz. Takı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken ilk husus saç kesim şeklidir. Örneğin saçlarınız uzunsa veya kısaysa tercih edeceğiniz takılarda birbirinden farklı olması gerekiyor. Uzun saçlı kadınların takı seçimi geniş bir yelpazeye sahiptir. Uzun sallantılı küpeler tercih ederek saçlarınızla ahenkli ve güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Kısa saçlara sahip olan kadınlar ise iddialı görünüme sahip olmak için gösterişli küpeler ve abartı kolyeler ile kombinler yaparak tarzlarını ön plana çıkarabilirler. Kadınlar ve genç kızlar takı seçiminin püf noktaları hakkında detaylı bilgiye sahip olması işlerini kolaylaştırır.

Takı Nedir?

Takı, broş, yüzük, kolye, küpe, bilezik gibi süslenme amaçlı kullanılan küçük dekoratif aksesuarlara denir. Takılar vücut veya giysilere tutturularak kullanılıyor. Takılar geçmiş yıllardan beri insanlar tarafından kullanılmış ve günümüzde giysilerin vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. Takı çeşitleri ve kullanma amaçları kültürden kültüre değişiyor. Takılar çok değişik madenlerden oluşturularak yapılıyor. Takı yapımında en çok kullanılan taşlar şunlardır.

  • Kehribar
  • Mercan
  • Değerli metaller
  • Boncuk benzeri malzemeler
  • Kabuk yaygın olarak kullanılan malzemeler olarak ön plana çıkıyor.

Takı Çeşitleri

Erkek ve kadınlar tarafından kullanılan takılar oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Kadınların kullandıkları kolyeler, yüzükler, küpeler ve bileklikler önemli değerli takılar arasında yer alıyor. Erkekler tarafından en çok önem verilen takılardan birisi hiç kuşkusuz kol düğmeleridir. Erkekler kol düğmesi seçiminde titiz bir şekilde davranıyorlar. Günümüzde kadınlar ve erkekler tarafından kullanılan birçok takı çeşidi bulunuyor. Bunların en başında kolyeler, yüzükler ve küpeler geliyor. Kadınlar genellikle giydikleri elbiseler ile uyumlu takılar takmaya özen gösteriyorlar.

Takı Seçimi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınlar kıyafetlere olduğu kadar takıları da kullanmaya düşkün yapıları yapıları bulunuyor. Giysiler, çantalar ve takılar kadınlar için vazgeçilmez birer parçadır. Değişen ve gelişen modaya uyum sağlamak isteyen kadınlar kıyafetleri onlara uygun aksesuar seçebilirler. Atelier Duygu web sitesinde kullanılan giysilere yardımcı aksesuarların yanı sıra birçok farklı kombin oluşturabileceğiniz takıları kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bu sayede kıyafetle uyumlu birbirinden farklı takıları rahat bir şekilde gündelik yaşamınızda kullanabilirsiniz.

Kısa Saçlı Kadınların Takımı Seçimi

Kısa saçlı kadınlar çok iddialı kolyelerin kolay bir şekilde taşıyabilirler. Ayrıca uzun bir boyuna sahip kadınlar birbirinden farklı kolyeleri kullanılarak tarzlarını oluşturabilirler. Kısa saçlı ve toplu bayanlar ise gösterişli büyük kolyelerden kaçınarak kendi tarzlarını oluşturabilirler.

Takı Seçiminin Püf Noktaları

Uzun Saçlı Kadınların Takımı Seçimi

Uzun saçlı kadınlar için seçenekler çok fazla olmakla beraber vücut ölçüleri de göz önünde bulundurarak takı seçimini yapabilirler. Takı seçiminde ten rengi, saç rengi ve kilo oldukça önemli bir yere sahiptir. Koyu tenli ve koyu saçlı kadınlar renkli taşlarla tasarlanmış güzel takıları seçebilirler. Uzun saçlı kadınlar Atalier Duygu web sitesi sayesinde kendi tarzlarını ön plana çıkartabilirler. Web sitesinde bulunan gösterişli tasarım takıları rahatlıkla uzun saçlı avantajlarından yararlanarak kullanabilirler.

Topuz Saçlı Kadınların Takımı Seçimi

Yüz hatları net bir şekilde olan kadınlar takıları seçerken iyice karar vermeleri gerekiyor. Topuz saç modeli benimseyen kadınlar uzun bir küpe kullanarak kombinlerini oluşturabilirler. Normal boyutlarda bir boyna sahip olan kadınlar orta büyüklükte küpeler tercih edebilirler. Eğer kadınlar topuz saç ve göğüs dekoltesine sahipse uzun kolyeler kullandığı zaman daha güzel bir kombin oluşturabilirler.

Renklerle Uyumlu Doğru Takı Seçimi

Koyu renk kıyafet seçiminde dikkatleri üstüne çekmek isteyen kadınlar takılarında ışıltı taşlar kullanabilirler. Sade bir görüntü isteyenler ise minimal renkli kolye ve küpe seçerek sade ve şık olabilirler. Koyu renkli kıyafetler üzerine daha çok kırmızı, zümrüt yeşili, acı kahve renkli takılar kullanıldığı zaman hoş kombinler ortaya çıkıyor. Açık renk kıyafetler için aynı renk tonlarda kullanılacak takılarla romantik bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Spor Kıyafetler Göre Takı Seçimi

Spor kıyafet tercih eden kişiler rahat hafif formlardaki takıları kullanabilirler. Takıları hafif olması ucuz anlamına da gelmiyor. Kaliteli duruşa sahip doğal taşlar tercih edilecek gümüş veya ince altın zincir materyali takılarda rahat bir şekilde kullanabilir. Günlük rahatlığa en çok uyum sağlayan takılarda incecik zincirler ve hafif formlarda küpelerden oluşuyor.

Takı Seçiminin Püf Noktaları

Yüzüklerin Takılar İçinde Hakimiyeti

Takı denilince insanların akıllarında ilk üç sırada yerini alan yüzükle geliyor. Tek başlarına bile kullanıldığı zaman güçlü kombinler oluşturabilirsiniz. Yüzük seçerken dikkat edilecek hususlardan en önemlisi el yapısının şekline göre yüzük seçilmelidir. Kısa el tipine sahip olanlar yüzük taşlarının uzunlamasına sahip olmalı ve soft renkli olanlar tercih edilmelidir. Böylece daha uzun parmak yapılara sahip bir görüntü oluşuyor. Güçlü bir elde en ideal olarak orta büyüklükte yüzükler olmasında fayda bulunuyor. Uzun ele sahip olanlar büyük taşlı yüzükler kullanarak hem elinizi büyük göstererek hem de kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Takı Almanın Kolay Adresi

Takı seçimi, kullanılan kıyafetler sade olsa bile görünümünü hareketlendirip daha şık hale getirebilirler. Kıyafet kombinleri kadar takı kombinleri de doğru bir şekilde seçildiğinde fark yaratıp ulaşabilirsiniz. Atelier Duygu web sitesinde menüler kısmında birçok kategori bulunuyor. Takı kategorisinde kolye, bileklik, yüzük, küpe, kombin ve saat olmak üzere ürünleri kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Web sitesinde giriş yaparak kombin modeller ve en yeniler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde 100 TL ve üzeri alımlarda ücretsiz kargo seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca sipariş edilen ürünlerle ilgili herhangi bir değişim söz konusu olduğunda üç günlük süre içerisinde iade etme şansınız da bulunuyor. Atelier Duygu web sitesinde hem Ramazan’a özel hem de Anneler Günü için özel avantajlar da bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu