Güzellik & BakımTakı Trendleri

Stil Tamamlayan Takılar

Bazen yapılan kombinler ne kadar güzel olursa olsun hep bir eksiklik hissettirir. Bu noktaya devreye stil tamamlayan takılar girer. Detaylarla bütünü güzelleştiren takılar sayesinde her kombinle istenilen etki yaratılabilir. Stili tamamlamak için takı seçimi de büyük bir incelik gerektirir. Takı seçiminde mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır.

Renkli Taşlı Bileklikler

Son dönemin modası renkli ve değerli taşlardır. Renkli taşlar küpelerde, yüzüklerde ve kolyelerde kullanılabilir. Fakat en çok yakıştıkları yer bilekliklerdir. Sade bir kombin renkli taşlı bir bileklik ile hareketlendirilebilir ya da renkli bir kombin bu bilekliklerle tamamlanabilir. Her kadının günlük yaşamında kullanabilmesi ve kombinlerini tamamlayabilmesi için takı dolabında renkli taşlı bir bileklik bulundurması gerekir. Bunun dışında renkli taş özel günlerde kullanılan ağır parçalarda da kullanılabilir. İş hayatında ise bileklik kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Özellikle fazla bilgisayar kullananları bileklik kullanmak rahatsız edecektir. Farklı takı türlerine yönelmeleri gerekebilir.

Stil Sahibi Yüzükler

Yüzük denilince akla onlarca tür gelir, çok fazla çeşide sahiptir. Bunlardan bazıları;

  • Evlilik yüzükleri
  • Eklem yüzükleri
  • Minimal küçük yüzükler
  • Taşlı gösterişli yüzükler
  • İri çelik yüzükler
  • Yüzük takımları

Şeklinde sıralanabilir. Yüzük kullanımı kişinin tarzını ortaya serer. Fakat yeni şeyler denemek gerekir. Örneğin deri ceketle yaptığınız kombininize asi bir dokunuş yapmak için birkaç eklem yüzüğü ile kalabalık bir yüzük takımı oluşturabilirsiniz. Boğazlı bir triko ile yaptığınız günlük kombininize iri bir çelik yüzük ile hareket katabilirsiniz. Gömlek ve kot pantolon ile yaptığınız kombinizle ağır, gösterişli bir yüzük kullanarak şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Sembollü Zincir Kolyeler

Kolye en çok kullanılan takılardan birisidir. Stil tamamlamak amacıyla kolye kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Kombininizde dikkat çeken parçanın kolyeniz olmasını isterseniz uzun ve çok katmanlı kolyeleri kullanabilirsiniz. Bununla beraber farklı tarzınızı göstermek için de kolye kullanabilirsiniz. Örneğin burçların sembollerinin bulunduğu kolyeler spor ve farklı bir hava katacaktır. Özel günlerinizde boynu açık elbiselerinizle kullanacağınız ağır kolyeler bir bütünlük oluşturacaktır. Bununla beraber her zaman kullanılan minimal taşlı kolyeler çevrenizdeki insanların sizi özdeşleştireceği parçalar olduğu için ilerleyen zamanlarda hatırlanmanızı kolaylaştıracaktır.

Taşlı ve Sembollü Halka Küpeler

Halka küpeler hiçbir zaman modası geçmeyen takılardır. Gerek özel günler gerek günlük kıyafetlerle olsun halka küpeler her zaman kullanım alanı bulur. Salaş kombininize farklı bir hava katmak için kullanabileceğiniz halka küpeler en şık kıyafetlerinizle de uyum gösterecektir. Bununla beraber küpenin her modeli güzeldir. Örneğin inci bir küpe zarafetinize zarafet katar. Kulağınıza birden fazla küpe takarak farklı tarzınızı gösterebilirsiniz. Renkli ve iri küpelerle sokak modasına uyum sağlayabilir, renkli kişiliğinizi gözler önüne serebilirsiniz.

Tarzınızı Yansıtan Güneş Gözlükleri

Güneş gözlüğü her tarzda insan tarafından kullanılır. Gerek cilde ve göze yararları gerek ise estetik havası sebebiyle güneş gözlüğü bazı kadınların vazgeçilmez aksesuarıdır. Vazgeçilmez aksesuar olan güneş gözlükleri de çok çeşitli modelleri ile stil tamamlamakta bir araç olabilir. Renk renk ve model model güne gözlükleri arasından size uygun olanı seçebilir, faydalı ve estetik aksesuar kullanımının keyfini çıkarabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Saatler

Saat herkesin beğenerek kullandığı işlevsel olduğu kadar kendini gösteren bir aksesuardır. Güzel saat kullanan insanlar girdikleri ortamda parmakla gösterilir. Gerek kadın gerek ise erkekler için saat kullanımına bir kere başlandığı zaman bırakılamaz. Son dönemlerde saatleri birkaç bileklik ile kombinlemek moda haline gelmiştir. İş hayatında giyeceğiniz krem rengi bir blazer ceketi altın rengi bir saat ve altın rengi birkaç zincir, çelik kilitli bileklikler ile kombinlemeniz ortaya muhteşem bir uyum çıkaracaktır.

Mevsimsiz Takılar

Özellikle rengarenk takılar yaz mevsimine daha uygundur. Bununla beraber her mevsim kullanılabilecek takı çeşitleri de vardır. Klasik yüzük ve bileklikler, saat ve güneş gözlükleri her mevsimde kullanım alanı bulan mevsimsiz parçalardır. Takı kullanımına yeni başlayacaksanız alacağınız ilk takılarda tercihinizi bu seçeneklerden yana kullanmanız mantıklı bir tutum olacaktır.

Saç Aksesuarları

Saç aksesuarları da son dönemin yükselen değerli takılarındandır. İnci tokalar, taçlar, zımba detayları saç aksesuarlarında sıkça kullanılır. Yüzünüze uygun taç ve toka modellerini kullanarak siz de saç aksesuarları modasına ayak uydurabilirsiniz.

Zarif Aksesuar Takımları

Aksesuar takımları özellikle özel günlerde severek kullanılır. Aynı zamanda güzel bir hediye seçeneğidir. Bununla beraber uyumlu kolye, yüzük, bileklik ve küpeler ile siz de kendi aksesuar takımınızı oluşturabilirsiniz. Dilerseniz aksesuar takımı oluştururken zıtlıklardan faydalanabilir ve kendi moda anlayışınızı yansıtabilirsiniz. Farkınızı ortaya koymaktan çekinmeyin.

Atelier Duygu sitesi üzerinde birbiri ile uyumlu onlarca takı bulabilir ve takı kombini yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

Minimalist Dokunuşlar

Şimdiye kadar hep farklı takılardan bahsetmiş olsak da en kullanışlı olanlar minimalist takılardır. Boynunuzdan çıkarmak istemediğiniz minimal taşlı bir kolye ya da her an parmağınızda görmek istediğiniz bir yüzük diğer hepsinden daha değerlidir. Minimal bir tarzınız varsa daha sade ve kullanışlı takılara yönelebilirsiniz. Minimal takıları en güzel özelliği her kıyafetle kullanılabilmesidir. Sade ve minimal bir tarz özellikle iş hayatında karşınızdakilerin sizi ciddiye almasına faydalı olur. Gösterişli takılar iş hayatı için pek uygun değildir.

Kendinizi belirli kalıplarla sınırlandırmayın. Halhaldan kullanmaktan hoşlanıyorsanız bileklikleri takı olarak kullanabilirsiniz. Kolyeleri birkaç turla bileklik haline getirebilirsiniz. Farklılık yaratmanın sizin elinizde olduğunu unutmayın ve yaratıcığınızı bastırmayın. Son modaya uygun tüm takı modellerini tek bir internet sitesi üzerinde bulabilirsiniz. Atelier Duygu internet sitesi üzerinden en farklı ve en moda modellere göz atabilir ve tek tıkla güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu