Güzellik & Bakım

Siyah Elbise Takı Kombinleri

Siyah elbiseler özel gecelerin vazgeçilmez giyim ürünleri arasında yer alır. Katılacağı davet veya düğün gibi törenler için siyah elbise tercih eden kişiler elbiselerine uygun olacak takıları kullanmak isterler. Ayrıca günlük hayatta siyah elbise giymek isteyen kişiler de uygun takıları üzerlerinde taşımak isterler. Siyah elbise takı kombinleri için tercih edilebilecek takılar ve özellikleri şunlardır;

Siyah Elbise İle Uyumlu Takı Renkleri

Siyah elbise ile takı kombini yapmadan önce elbiselerle uyumlu olacak takı renklerinin hangileri olduğunun öğrenilmesi gerekir. Bu sayede takının belirlenmesi daha kolay olabilir. Siyah elbiselerle kombin oluşturabilecek renkler şunlardır;

 • Beyaz
 • Siyah
 • Gümüş
 • Sarı
 • Pudra
 • Krem
 • Kırmızı
 • Eflatun
 • Pembe
 • Mürdüm
 • Yeşil
 • Mavi

Bunlar dışında siyah elbiselerle uyumlu olacak çok sayıda renk bulunur. Bu nedenle siyah elbiseler takı seçiminde zorluk yaşanmayacak kıyafetler arasında yer alır.

Beyaz Renkli Takılar

Beyaz renkli takılar siyah elbiselerle kombin için en uygun renge sahip olan takılardır. Özellikle sade siyah elbiselerde beyaz renkli zincire sahip kolyeler, küpeler ve bileklikler elbisenin hareket kazanmasına yardımcı olur. Özellikle bu takılar büyük boyutlu olarak tercih edilirse elbiseye şatafat katabilirler. Siyah elbise için seçilen beyaz renkli takılara beyaz çanta ve ayakkabılar alınarak şık bir kombin oluşturulabilir. Böylelikle girilen ortamda kadınlar uyumlarıyla dikkat çekebilirler.

Büyük Ve Gösterişli Kolyeler

Büyük ve gösterişli kolyeler siyah elbiselerle kombin için tercih edilebilecek ürünler arasında yer alır. Özellikle düz ya da sade olarak tercih edilen siyah elbiselerde gösterişli kolyeler şıklığı artırır. Ayrıca dikkatin takılar aracılığıyla çekilmesini sağlar. Özel geceler için tercih ettiğiniz siyah elbisenizi büyük ve gösterişli kolyelerle hareketlendirmek isterseniz şu ürünlerden yararlanabilirsiniz; kalın burgu altın ve radyum kaplama kolyeler, baget taşlı kalın kolyeler, kalın zincir kolyeler, kalın yılan motifli kolyelerdir. Gösterişli kolyelerin tamamını görmek isterseniz Atelier Duygu kolye çeşitlerini inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Siyah Elbise Takı Kombinleri

Taşlı Gümüş Kolyeler

Taşlı gümüş kolyeler siyah elbiselerle kombin oluşturabilecek takılar arasında yer alır. Bu kolyeler hem sahip oldukları renk bakımıyla elbiseyle uyum oluşturur hem de sahip oldukları gösterişli taşlarıyla elbiselere hareket katar. Ayrıca sıradan kolyeler yerine elbisenin gümüş kolyelerle kombin oluşturulması zengin bir görünümün de kazanılmasına yardımcı olur. Siyah elbiseler için tercih şimşek, yıldız, yılan, şahmeran, kalp ve göz desenli gümüş kolyeler tercih edilebilir. Gümüş kolyelerde tercih edilen taş zirkon taştır. Ayrıca siyah elbiseler için isim yazılı gümüş kolyelerin sipariş edilmesi mümkündür.

Su Yolu Kolyeler

Su yolu kolyeler siyah elbiselerle kombin için kullanılabilecek takı türleri arasında bulunur. Özellikle zarif görünmek isteyen kişilerin tercih ettiği su yolu kolyeler ince görünümleriyle zarafeti sağlar. Ayrıca dikkat çekmek istemeyen kişilerin kullanımı için de son derece uygundur. Özellikle siyah elbise resmi davetler ve nikah törenleri gibi şatafatlı olmayan ortamlarda giyilecekse su yolu kolyeler ideal tercih olur.

Elbisenizi su yolu kolye ile tamamlamak isterseniz Atelier Duygu ürünleri arasında yer alan su yolu kolye ve bileklik takımını tercih edebilirsiniz. Böylelikle kolyeye ek bilekliğinizi de seçmiş olursunuz. Kolye ve bileklik sahip olduğu zirkon taşlarıyla zarif görünüme sahiptir. Örneğin straplez siyah elbise giyecekseniz su yolu kolye ile çok hoş görünebilirsiniz.

İncili Takılar

Takıların vazgeçilmez ürünü olan inci siyah elbiseleriniz için tercih ettiğiniz ürünler arasında yer alabilir. Elbisenizi küpe ile renklendirmek isterseniz inci küpeler ideal tercihleriniz arasında yer alabilir. İnci beyaz rengi ve zarif görünüşü sayesinde gecede ilgi çekmenize yardımcı olur. Aynı zamanda da özel olduğunuzu vurgulamanızı sağlar. Küpe yanı sıra inci kolye ve bileklik seçimi yaparak tüm takılarınızın inci olmasını ve uyumlu görünümü sağlayabilirsiniz. Zirkon taşlar ve altın kaplama ile tamamlanan inci takılar siyah elbisenizle daha göz alıcı görünüm oluşturmanıza yardımcı olur.

Siyah Elbise Takı Kombinleri

Sallantılı Küpeler

Siyah elbiselerini küpelerle kombin oluşturmak isteyenler sallantılı küpeleri tercih edebilirler. Farklı boyuttaki sallantılı küpelerle açık yakalı olan siyah elbise zarif bir görünüm kazandırılabilir. Aynı zamanda elbise sade bir model ise hareket kazandırılarak daha şık olunabilir. Sallantılı küpe rengi beyaz renkten yana kullanabileceği gibi siyah elbiseye uyum sağlayacak renklerde de seçim yapılabilir.

Kıkırdak Küpeler

Siyah elbiseler küpe kullanılarak da kombin yapılabilir. Elbiselere uyumlu olacak çok sayıda küpe vardır. Ancak özellikle son dönemlerde tercih edilen kıkırdak küpeler elbiseler farklı bir hava katmaktadır. Klasik küpelerde olduğu gibi kulak memesi yerine kıkırdak bölümüne takılan bu küpeler marjinal bir görünüme kavuşulmasına yardımcı olur. Bulunduğu ortamda farklı görünüşüyle dikkat çekmek isteyenler tarafından siyah elbiselerle kıkırdak küpeler kullanılabilir.

Kıkırdak küpeler çiçekli, su yolu, yıldızlı, kelebekli, pembe taşlı, beyaz taşlı, kırmızı taşlı ve mavi taşlı modelleriyle Ateiler Duygu sitesi üzerinde satıştadır. Bulunduğunuz ortamda farkınızla adınızın andırmak isterseniz kıkırdak küpe modellerini inceleyerek zevkinize göre seçim yaparak siyah elbisenizle birlikte kullanabilirsiniz.

Gümüş Ve Altın Rengi Saatler

Elbiselerle kombin oluşturabilecek takılar arasında saatler de bulunur. Saat kullanmayı seven birisiyseniz siyah elbiseniz için gümüş veya altın rengi saatleri tercih edebilirsiniz. Bu saatler hem zamanınızı takip etmenizi sağlarken aynı zamanda da şıklığınızı tamamlar. Atelier Duygu aracılığıyla çelik kadranlı ve vintage modelli olan gümüş ve altın renkli saatleri satın alarak elbisenizle kullanabilirsiniz. Ayrıca saatler şık bir tasarıma sahip olduğu için farklı kıyafetlerinizle de kombin oluşturabilirsiniz.

Motifli Yüzükler

Kolye, bileklik, saat ve küpe dışında siyah elbiseleriniz için yüzük kullanarak da kombin yapabilirsiniz. Motifli yüzükler bu amaçla kullanabileceğiniz yüzük çeşitleri arasında bulunur. Farklı motifler kullanılarak hazırlanan bu yüzüklerle dikkatlerin ellerinize çekilmesini sağlayabilirsiniz. Atelier Duygu motifli yüzüklerini incelemek isterseniz yüzük veya gümüş yüzük bölümlerini inceleyebilirsiniz. Bu bölümlerde siyah elbisenize uyum sağlayacak çiçek, yılan, love yazısı, pusula, kalp, yaprak, yıldız ve lale motifli yüzükleri bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu