Güzellik & BakımTakı Trendleri

Şıklığınızın Tamamlayıcı Takıları

Ayrıntılar her zaman güzeldir. Aksesuar kelimesi de ayrıntı anlamına gelir. En güzel aksesuar olan takılar kadınları çok mutlu eder. Kadınlar detayları sever. Kıyafetlerin en güzel detayları ise takılardır. İster minimalist isterse gösterişli olsun takılar her zaman kıyafetlerin baş tacıdır.

Dağınık salaş bir topuza bile halka küpelerle tamamen değişik bir görünüm kazandırma şansınız vardır. En sade kıyafetinizi hareketlendirmek için iri kolyeler imdadınıza koşar. Güzel bir güneş gözlüğü tüm havanızı değiştirebilir. Şıklığınızın tamamlayıcı takıları her anınızda yanınıza koşar.

Tarzınızı Yansıtan Takılar

Takılar kişide bambaşka bir tarz oluşturabilir. Bu nedenle tarzınızı yansıtmak için takıları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin zarif bir tarz oluşturmak isterseniz ince küpeler favori parçanız olacaktır. Spor şık bir tarz için çeşitli boyutlarda halka küpeler, saatler ve güneş gözlükleri takı dolabınızda başköşeye yerleşmelidir.

En çok tercih edilen takılar;

  • Güneş gözlükleri
  • Saatler
  • Yüzükler
  • Bileklikler
  • Kolyeler
  • Küpeler

Şeklinde sıralanabilir. Atelier Duygu sayfasında tek tıkla yüzlerce modele ulaşabilirsiniz. Aksesuar seçimi bazı kadınlar için zor bir süreçtir fakat bazı püf noktalar ile eğlenceye dönüşecek.

Şıklığınızın Tamamlayıcı Takıları

İnci Detayları Tarzınıza Uygun Kombinleyin

Son dönemlerin yükselen trendi inci detaylı takılar. Şık giyime uyum sağlayan inciyi doğru parçalarla spor giyimde de kullanabilirsiniz. İnci kolye, inci küpe, inci bileklik ve tokalar tek renk saten elbiseler, kumaş pantolonla tamamlanan takımlar şık blazer ceketlerle zengin ve şık bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Aynı inci parçaları üst düğmeleri açık beyaz bir gömlek, kot pantolon ve topuklu ayakkabıyla spor şık bir tarzda kullanabilirsiniz. Sosyal medyada sık sık gördüğümüz tül üstleri inci tokalarla kombinleyebilirsiniz.

İri Takılar

Günlük tarz ve sokak modasında son dönemde iri takıları sıkça görüyoruz. Neşeli modellere sahip iri takılar sade ve günlük kıyafetlerle daha uyumlu bir görüntü ortaya çıkarıyor. İri takılar soğuk kış aylarında boğazlı triko bir kazak ve basit bir jean ile yaptığınız günlük kombininize hareket katabilir. Bu tarz hareketli takıları kullanmaktan çekinmeyin.

Zincir Takılar

Eskiden zincir deyince aklımıza kolye uçlarını taktığımız ince zincirler gelirdi. Şimdi ise zincir başlı başına bir aksesuar. Zincir modeli kendini kolyeden yüzüğe bileklikten küpeye her alanda gösteriyor. Zincirlerin büyüklükleri ve renkleri hangi tarzda kıyafet ile kullanılacağını etkiliyor. İri ve gümüş rengi bir kolyeyi gömlek ve pantolon ile kombinlerken altın renkli zincirlerinizi abiye kıyafetlerinizle kullanabilirsiniz. Zincir modelini birçok kombininize uyarlayarak hoş dokunuşlar yapabilirsiniz. Aynı renkte kordona sahip saatinizin yanına takacağınız zincir bir bileklik hem kendini gösterecek hem saatinizi ortaya çıkaracaktır.

Renkli Boncuklarla Tasarım Takılar

Boncuklu tasarım takılar yaz aylarında yapılan kombinlerin favorisidir. Boncuk takılar ise enerjik ve mistik bir hava yakalayabilirsiniz. Düz beyaz ve salaş bir tişörte renkli boncuk takılar ise bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Nazar Boncuğu Detayları

Bakışları üzerine çektiği için takan kişiye nazar değmeyeceğine inanılan nazar boncukları yalnızca muhteşem görüntüsünden dolayı da kullanılabilir. Her kadının takı dolabından mutlaka en az bir tane nazar boncuklu model bulunur. Nazar boncuklu modeller her kombinle beraber kullanılabilir. Sizin takı dolabınızda hala nazar boncuklu bir model yoksa Atelier Duygu sayfası modellerine göz atmanızı öneririz.

Şıklığınızın Tamamlayıcı Takıları

Taşlı Minimal Tasarımlar

Minimal tarzda taşlı takılara hiçbir kadın hayır diyemez. Zarifliği ile göz dolduran ve şıklığı tamamlayan taşlı minimal tarzda takılar günlük kullanımda sıklıkla tercih edilir. Abiye modellerde de uygun şekilde kullanıldığı zaman tıpkı yapbozun son parçası gibi tüm kombini tamamlayacaktır. Sade şıklığın en güzel detayı olan minimal taşlı takıları abartı makyajlarla kullanmamaya özen göstermek gerekir.

Otantik Tasarım Takılar

Genellikle günlük kullanımda kendini gösteren otantik tasarımlar vintage tarzın gözdesidir. Bizi 90’lara götüren otantik takılar iş kıyafetlerinde de kullanılıyor. Otantik tarzda takıları şık etek ve elbiseleriniz, takım elbiseleriniz ve sade kıyafetleriniz ile kullanabilirsiniz.

Vazgeçilmez Saatler

Hem kadınlar hem erkekler için en vazgeçilmez günlük aksesuar saatlerdir. Saatler günlük kıyafetlere de şık kıyafetlere de rahatlıkla uyum sağlar. Her kadın takı dolabına çeşitli tarzlar için saatleri eklemelidir. Günlük kullanıma uygun hasır kordon saatler de özel kullanımlar için ağır taşlı modelde bir saat edinmek birçok kombinde kurtarıcı olacaktır.

Hem Şık Hem Yararlı Güneş Gözlükleri

Güneş gözlüğü de her mevsim vazgeçilmez aksesuarlardan birisidir. Bazı kadınlar için güneş gözlüğü adeta bir tutkudur. Kötü geçen bir gecenin ardından şiş gözleri kapatmanın en kolay kolu elbette ki güneş gözlüğü kullanmaktır. Bunun dışında güneş gözlüğü güneşin zararlı ışınlarının göz bölgesine gelmesini önleyerek uzun vadede göz kenarlarında kırışıklıların engellenmesine yardımcı olur. Güneş gözlüğü bazen yalnızda saçta durması için de kullanılır. Bu açıdan toka işlevi de görür. Uygun tarzda bir güneş gözlüğü özellikle günlük tarzınızın vazgeçilmezi olmaya adaydır. Hala kendinize uygun bir güneş gözlüğü modeli bulamamaktan yakınıyorsanız Atelier Duygu sitesini ziyaret edebilir ve güneş gözlüğü modellerini inceleyebilirsiniz.

Şıklığı Tamamlamak İçin Doğru Takı Seçimi

Her türlü kombinde en büyük silahımız olan takıları doğru seçmek ve doğru kullanmak çok önemlidir. Takıların da bir tarzı vardır. Bazı insanlar bileklik takmaktan hoşlanırken bazıları yüzük aşığıdır. Öncelikle kendi zevklerinizi bulmalı ve kendinizi bu alanda geliştirmelisiniz. Takı seçiminde bazı püf noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Bu püf noktalara dikkat ettiğiniz takdirde detayları en güzel şekilde yönetecek ve hayalinizde muhteşem tarza kavuşabileceksiniz. Aradığınız tarzdaki takılara ulaşmak ve özel tasarımlar ile kimse göremeyeceğiniz farklı takıları incelemek için Atelier Duygu sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Maksimum şıklığa minimum çabayla sahip olmak için her zaman takıların gücünden faydalanmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu