Takı Trendleri

Plajda Tercih Edilecek En Rahat Takılar

Plajda Tercih Edilecek En Rahat Takılar

Yaz aylarının gelmesini ve plajlarda zaman geçirmeyi merakla, sabırsızlıkla bekleyenlerin ne giyecekleri konusundaki hazırlıkları da aynı oranda heyecan verir. Deniz, kum ve güneş gereksinimlerini karşılarken şıklıktan ödün vermek zorunda kalmayacak şekilde seçimlerde bulunmak plajlarda bile şık olmanıza neden olur. Plajlarda tercih edilecek en rahat takılar konusunda kendi zevkleriniz kadar takılara ne kadar önem verdiğiniz de belirleyici olur.

Çünkü mayo ve bikinilerinize göre tercihlerde bulunmak, ne zaman ne takacağınıza karar vermek tarzınıza göre şekilleneceğinden dolayı önemlidir. Plajlar takıların uygun şekilde seçilmelerine bağlı olarak kullanılacak alanlar arasında bulunur. Özellikle denizin keyfini çıkardıktan sonra zaman geçirmek isteyenler için rahat zaman dilimlerinde olmazsa olmaz konumundadır.

Mayo ve Bikininize Göre

Plajda giymeniz gereken mayo ve bikinilerin tarzları nasıl takılarla kombin edilebileceği konusunda fikir verir. Çünkü tasarım, farklı ayrıntıları olan ve fazlaca aksesuar kullanılması gerekmiş bir tercih için seçilecek takıların sade olmasından başka yol yoktur. Tam tersi olacak şekilde sade tasarımların da hareketli ve büyük takılarla tamamlanmasında sakınca olmaz. Takılarınızın yaz aylarında mayo ve bikini ile uyumlu olmasını istemeniz şıklık için doğru yolda olduğunuzun en kesin göstergesidir.

Takı Seçenekleri

Yazın sıcak ve nemli havasında takı takmak için bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Çünkü ağır ve zararlı maddelerden yapılmış takılar uzun süre kullanıldığında veya deniz suyu ile tepkimeye girdiklerinde alerjiye neden olur. Yazın plajlar için uygun takı örneklerini merak edenler için:

  • Kolye,
  • Bileklik,
  • Halhal,
  • Eklem yüzükleri,
  • Küpeler şeklinde bir sıralama yapmak mümkündür.

Bunların tamamını kullanmak bazen abartılı kombinler olmasına neden olurken yeterli ölçüde ve olması gerektiği şekilde kombinlemek plaj şıklığı anlamına gelir.

Plajda tercih edilecek en rahat takılar

Plajlarda Halhal Güzelliği

Ayak bileklerinizi kesin şekilde açık bırakmanız gereken bir yerde halhal kullanmak oldukça doğru bir tercih olacaktır. Ayak bileklerinizin ne kadar ince ve güzel olduğunu ortaya koymak için tercih edilmesinde sakınca olmayan bir takı tercihidir. Renkli, taşları olan veya kişiye özel şekilde tasarlanmış modelleri ile halhallar zarif bir tercih olacaktır. Ayağınızda olduğundan bile haberiniz olmadan şık görünmek istediğinizde tarzınızı yansıtan bir halhal kullanmanız önerilir.

Kolyelerin Plajda Kullanımı

Diğer mekanlarda kullandığınız kolyenin ne kadar büyük olduğu veya nasıl kombinlendiği dikkat çekmezken plaj gibi bir yerde göz önünde olmasının da etkisiyle ilgi toplar. Ağır, büyük ve fazla detayı olan kolyelerin plaj için uygun olmadığını bilerek hareket etmek gerekir. Kolyelerinizin tasarımı sade ve şık olduğunda mayo ve bikininiz ile uyumlu olma imkanı da elde edilir. Malzemelerin deniz suyu ile tepkimeye girmeyecek olanlardan seçildiğine dikkat etmelisiniz. Aksi durumda rengi çıkan veya kaşıntıya neden olan bir kolyeniz olabilir.

Bilekliklerle Gelen Şıklık

Plajda bileklerinizin de boş olması bileklik seçeneğini değerlendirebileceğiniz anlamına gelir. Bileklikler spor ve birbirinden renkli tasarımları ile her türlü kombinlenebilir yapıdadır. Rengarenk olanları kadar birden fazla kullanımı mümkün olanlar da vardır. Bundan dolayı bilekliklerin plaj tarzınızı yansıtacak tercihler arasında olduğu kesindir. Kıyafetinize veya mayonuza uygun olanları seçerek zevkinize uygun kolay takılardır.

Eklem Yüzüklerinin Plajda Yeri

Ellerini seven ve yaz aylarında eklem yüzükleri kullanmayı tercih edenler için plajlarda kullanılması keyif veren takılardan bir tanesi de yine eklem yüzükleri olacaktır. Yüzüklerinizin aynı metalden veya birbirine benzer olmasına dikkat etmek gerekir. Kıyafetlerinizin rengine ve tarzına tezat olabileceği gibi uyumlu olanlardan seçilmesi de mümkündür. Plajda olmanız takılar konusunda sınırlama yaşamanızı zorunlu kılmayacaktır.

Küpelerle Plaj Keyfi

Plajlarda sade ve şık küpeler kullanmak isteyenler denizden çıktıktan sonra kullanabilir. Metalinin kaliteli olduğundan emin olanların plajda veya denize girerken kullanmalarında da sakınca yoktur. Küpelerin sade ve ağır olmayan modellerinden tercih edilmesi yaz aylarının sıcakları göz önüne alındığında gerekli olan bir durumdur. Ağır ve uzun modellerle rahatsızlık hissetme imkanınız daha büyük olasılık olacağından dolayı zevklerinizi sade olanlara doğru yönlendirmelisiniz.

Plajda Takıların Taşıması Gereken Özellikler

Takıların ağır olması dinlenmek ve rahatlamak için plaja gelenlerin rahatsız olmasına neden olabilir. Bundan dolayı takıların daha hafif ve tasarım ürünler olması üzerine odaklanılmalıdır. Metallerinde renk verme veya alerjiye neden olma olasılığı da bulunmamalıdır. Pahalı takıların denize girerken tercih edilmemesi güvenlik açısından son derece önemlidir. Çünkü kaybolması veya suyun içinde düşmesi gibi olasılıklar göz önüne alınarak takılarınızın güvenliğine de dikkat edilmesi gerekir.

Kolay Kuruyabilen Takıların Kullanılması

Tercih ettiğiniz takıların plajda kullanılacağı unutulmamalı ve kumaş yapısı olanların kolay kuruyacak olanlardan seçilmesine önem verilmelidir. Aksi durumda kullanım süresi kısa olsa bile ıslak olmasından dolayı rahatsızlık hissi vereceği bilinmelidir. Kumaşın naylon karışımı olması plajlarda takılan takıların genelde ortak özelliğidir. Çünkü daha kolay kuruduklarından dolayı sık tercih edilir. Moda ve tasarımından ödün vermeden plajlar için tasarlanmış parçalardan kullanmak en doğrusu olacaktır.

Plaj Takılarının Kombinlerini Oluşturma

Plaj takılarının uygun şekilde kombinlenmesi için takıların taşıması gereken özelliklerine bakılarak satın alınması önemlidir. Konfor sunması şıklık kadar önemlidir. Plaj takılarının modaya uygun olması ve zevklerinizden izler taşıması konusunda ortak şekilde hareket edilmelidir. Kolay kuruyan, tasarımını veya renklerini beğendiğiniz seçeneklerden tercih etmeniz de bir başka avantaj olacaktır.

Moda olan ürünleri takarken kendi zevkinizi yansıttığından da emin olmak önerilir. Tatil ve gezi imkanı sınırlı olan, kaliteli eğlenmek ve şık görünmek isteyenlerin plajda takı konusuna özel şekilde dikkat etmesi önemlidir. Kullanımı, tercihi ve saklanması gibi detaylara hakim olunmalıdır. Şapka, gözlük gibi olmazsa olmaz ürünleri de aksesuar olarak kullanmak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu