Takı Trendleri

Kırmızı Elbise Takı Kombinleri

Kırmızı Elbise Takı Kombinleri

Kırmızı elbiseler göz alıcı, canlı ve cezp edici olmaları sebebiyle kadınların giymeyi tercih ettiği elbise çeşitleri arasında yer alır. Kırmızı elbiseler özel davetlerde kullanılabileceği gibi seçilen elbisenin modeline göre günlük hayatta da kullanılabilir. Ancak kırmızı elbise giymeyi tercih eden kişilerin takı, çanta veya ayakkabı gibi aksesuarlarla birlikte elbiselerini kombin yapmaları gerekir. Böylelikle şıklığın elde edilmesi veya daha şık olması sağlanabilir. Kadınlar tarafından tercih edilebilecek kırmızı elbise takı kombinleri hakkındaki merak edilenler şunlardır;

Kırmızı Elbiseye Hangi Renk Takı Gider?

Kırmızı elbiseleriyle birlikte takı kullanmak isteyenlerin ilk olarak elbiselerine hangi renkteki takıların iyi gideceğini öğrenmeleri gerekir. Takı rengini öğrenmeleri sayesinde kombin oluşturmaları daha kolay olur.

Kırmızı elbiselerle uyumluluk sağlayan takı renkleri şunlardır;

 • Gümüş
 • Beyaz
 • Altın
 • Siyah
 • Lacivert
 • Mor
 • Kahverengi
 • Yeşil
 • Gri

Bu renkler dışında kırmızı elbiselerle birlikte elbiseyle aynı tonda olan takıların kullanılması da mümkündür. Bu sayede bütünlük oluşturulabilir.

Kırmızı Elbise Ne İle Kombinlenir?

Kırmızı elbise ne ile kombinlenir? Kırmızı elbiselerin kombinlenebileceği birçok takı türü vardır.

Elbiselerle uyumlu olarak kullanılabilecek takı çeşitleri şunlardır;

 • Yüzük
 • Kolye
 • Bileklik
 • Küpe
 • Zincir
 • Broş
 • Halhal
 • Toka
 • Saat

Bunlar dışında çantalar da bir çeşit aksesuar olduğu için kırmızı elbiselerle birlikte kullanılırlar. Bu ürünler sayesinde kadınlar bulundukları ortamlarda daha dikkat çekici olabilirler.

 

Kırmızı Elbiseye Uygun Takı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kırmızı elbise kullanmak isteyenlerin elbiselerine uygun olan takıları seçmeleri gerekir. Bu sayede istedikleri kombini oluşturmaları veya şık görünmeleri kolay olabilir. Takı seçimi yaparken kişiler dikkatli davranmaları ve elbiseleri için en uygun takıyı seçmeleri gerekir.

Kırmızı elbiseye uygun takı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

 • Takının elbise rengiyle uyumlu olup olmadığına bakılmalıdır.
 • Takının elbisenin modeliyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
 • Takının elbise dışında bulunulan ortam için uygun olmasına dikkat edilmelidir.
 • Gösterişli kırmızı elbiseler için sade takılar seçilmelidir.
 • Sade kırmızı elbiseler için boncuk veya taş gibi süslemelerle gösterişli hale gelen takılar tercih edilmelidir.
 • Seçilen takıların kullanışlı ve kaliteli olmasına özen gösterilmelidir.
 • Takıların kırmızı elbiseye uygun olması yanı sıra kişilerin yaşına uygun olmasına da dikkat edilmelidir.

Bu konularda dikkatli davranarak kişilerin zevklerine ve elbiselerine uygun takıları bulmaları mümkündür. Takıları belirlemeleri kombin yapmalarını da kolaylaştırır.

Kırmızı elbise takı

Kırmızı Elbise Kolye Kombini

Kırmızı elbise ile kombin yapılan takıların başında kolyeler gelir. Giyilen kırmızı abiye elbise ise zümrüt, yakut veya elmas gibi değerli mücevherlere sahip olan kolyeler abiyelerle birlikte kombin yapılabilir. Özellikle zümrüt ve elmas taşlar şık görünüm sağlanmasında etkilidir.

Kırmızı elbise straplez model ise renkli boncuklardan oluşan kolyeler takılabilir. Böylelikle sıra dışı bir görünüm sağlanabilir. Ayrıca straplez kırmızı elbiseler için boyna yapışan gümüş rengi kolyeler ve takı setlerinden yararlanılabilir. Kadınların giydikleri kırmızı spor elbise ise deri veya ipli zincirlerden oluşan kolyeler tercih edilerek spor görünüm tamamlanabilir. Tercih edilen elbise hakim yaka ise kısa zincirli kolye modelleri ile kombin oluşturulabilir.

Kırmızı Elbise Küpe Kombini

Kırmızı elbiselerle kombin yapılabilecek takı türleri arasında küpeler de bulunur. İnsanların dikkatinin kulaklara yoğunlaşmasını sağlayan ve kulaklara şık görüntü veren küpeler kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında bulunur. Kırmızı elbisesini küpe ile kombin yapmak isteyenler gümüş rengi küpeleri kullanabilirler.

V yaka modeline sahip kırmızı elbise giyenler halkalardan oluşan sallantılı küpeleri tercih ederek harika görünebilirler. Kolye kullanmayı sevmiyorlarsa küpe ile takı kullanımını noktalayabilirler. Kırmızı elbise ile birlikte kullanılabilecek diğer küpe modelleri ise şunlardır; kırmızı taşlı küpeler, top küpe, inci küpe, halka küpe, boncuklu küpe, baget küpe ve pırlanta küpelerdir.

Kırmızı Elbise Bileklik Kombini

Bileklikler küpe ve kolyelerden sonra kırmızı elbiselerle birlikte en fazla kullanılan takı türleri arasında bulunur. Bileklere zarif görüntü sağlayan bilekliklere kırmızı elbisenin renk ve modeline uyumlu olarak seçilmeleri durumunda şıklığı tamamlarlar.

Kırmızı elbiselerle birlikte kullanılabilecek bileklik modelleri ise şunlardır; zirkon, bijuteri, pırlanta, suyolu, inci, gümüş, altın, deri ve asansör bilekliklerdir. Bu bileklikler elbiseye uygun olacak pudra, mavi, yeşil ve beyaz taşlara sahip olabilirler. Ayrıca kırmızı elbiselerle birlikte nazar boncuğu detaylı bilekliklerin kullanılması da mümkündür.

Kırmızı Elbise Yüzük Kombini

Kırmızı elbise yüzük kombini oluşturmak isteyenler ilk olarak hangi türde yüzük takmak istediklerine karar vermelidirler. Çünkü kombin için kullanılabilecek çok sayıda yüzük türü vardır. Baget, pırlanta, tektaş, motifli, taşlı, vintage, eklem, burgu, bombe ve doğal taşlı yüzükler seçim yapılabilecek modellerden sadece birkaçıdır.

Abiye kırmızı elbise giyecek kişilerin elbiseleriyle kombin yapabilecekleri yüzükler yakut, elmas veya safir taşlarından oluşan pırlanta yüzüklerdir. Bu yüzükler sayesinde şıklık ve gösteriş aynı anda sağlanabilir. Günlük kırmızı elbise giyen kişiler ise eklem, doğal taşlı ve motifli yüzükleri tercih edebilirler. Motifli yüzüklerde çiçek, kelebek, kalp veya nazar boncuğu gibi motifler bulunur. Bu motifleri zevklerine uygun seçerek satın alabilirler.

Kırmızı Elbise Saat Kombini

Saatler kırmızı elbiselerle kombin oluşturabilecek takılar arasında bulunur. Saatler zamanın takip edilmesini sağladıkları gibi giyimin tamamlayıcısı da olabilirler. Şık detaylara sahip kırmızı elbiselerle gümüş ve altın kordonlara sahip saatler kullanılabilir. Spor saat kombini oluşturmak isteyenler ise deri kordona sahip saatleri tercih edebilirler. Deri saatlerde kordon rengi bordo, lacivert veya kırmızı olarak belirlenebilir. Elbiselerine uyum sağlayacak saat arayanlar kordon rengi yanı sıra kadran rengini de kırmızı ile uyumlu olacak şekilde belirleyebilirler.

Kırmızı Elbiseye Uygun Broş Kombini

Davet, düğün ya da toplantı gibi önemli törenlerde kırmızı elbise giymeyi seçen kişiler broş kullanmayı tercih edebilirler. Yakalı kırmızı elbise kullananlar şık broşlar seçerek yakalarına takabilirler. Kırmızı elbiselerle kombin oluşturabilecek broşlar ise yıldız, çiçek, yuvarlak, kelebek, anahtar, ipek böceği, kalp, nazar boncuğu ve yaprak motifine sahip taşlı broşlardır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu