Moda ve Alışveriş

Hem Kararmaz Hem Uygun Fiyatlı Takı Modası

Kararmaz takıların kullanımı hem kolaylık sağlıyor hem de sürekli bakım gerektirmiyor. Gümüş madeninde sürekli yaşanan kararmalar nedeni ile yeniden kaplama gerekebiliyor. Bu da bütçenizi az da olsa zorlayan, hiç istemediğiniz bir durumdur. Yeni nesil takılarda kullanılan değerli madenlere ek olarak çelik ve rodyum kullanımı kararmayı sonlandırıyor.

Kararmayan takılarınızı kullanarak denize girebiliyor, güneşte keyifle dolaşabiliyorsunuz. Korozyona karşı dirençli olan rodyum ve çelik günümüzde neredeyse tüm takılarda tercih edilen malzemeler arasında yer alıyor. Garanti kapsamında gönül rahatlığıyla satılan ürünlerin fiyatları da oldukça uygun. Kararma yapmayan ürünlerin yanı sıra anti alerjik yapısıyla cildinizi tahriş etmiyor.

Vintage Saat Modelleri

2021 yılının en sevilen saat modelleri arasında vintage saatler bulunuyor. Hem zarif hem de altın kaplamasıyla şık bir tasarım yaratan vintage saatleri bu yıl bileğinizde görmek isteyeceksiniz. Orginal altın vintage saatlerin yanı sıra altın kaplamanın da fazlasıyla kullanıldığı modeller mevcuttur. Genellikle anne ya da büyükanne yadigârı olarak sakladığınız vintage model saatlerinizi çıkarma vaktiniz geldi.

Vintage Saatler İle Kullanılabilecek Takı Modelleri

Vintage modelde bir saat kullanacaksanız doğru kombin yapmayı bilmelisiniz. Bilindik altın renginden daha fazla olan vintage saatler, ben buradayım diyen bir görünüme sahiptir. Seçeceğiniz takılar yan ürünler olsa da aynı renklerde tercih edilmelidir. Bazı saatlerin iç kısmı siyah ya da beyaz olabilir. Kombin yaparken buna dikkat etmenizde fayda vardır. Aynı zamanda vintage modeller arasında gümüş olan modeller de yer alıyor. Farklı tasarımlarda kullanacağınız vintage saatler için bileklik tercihinizi aynı renklerde yapmalısınız.

Vintage Takılar Nasıl Muhafaza Edilmeli

Takılarınızı uzun süreli kullanmak ve gelecek nesillere aktarmak istiyorsanız doğru muhafaza etmelisiniz. Takılar arasında gümüş madeninin kararması elbette mümkündür. Buna göre gümüşlerinizi belirli süre ile bakıma göndermeniz gerekebilir. Vintage takılarınızı da diğer önemli mücevherleriniz gibi kendine özel kutusunda saklamalısınız. Güneş ışığına maruz kalmamalı ve nemden uzak tutmalısınız. Sürekli olarak kapalı alanda kalan her eşya gibi vintage takılarınızın da bozulması mümkündür.

Kararmaz Çelik ve Rodyum Takılar Nelerdir?

Kararmayan, oksitlenmeyen, rengi solmayan takılar herkes tarafından tercih edilir. Her an ışıl ışıl görünmek isteyen kadınların tercihi rodyum ve çelik takılar oluyor. Bunun dışında çizilmeyen yapısıyla her zaman parlak bir görünüme sahip oluyor. Dirençli yapısı ile denizde, havuzda ve güneşli ortamlarda takılarınızı saklamak zorunda kalmıyorsunuz.

Kararmaz rodyum ve çelik takılar;

 • Çelik setler
 • Rodyum setler
 • Rodyum ve çelik kolye
 • Çelik ve rodyum bileklik
 • Çelik ve rodyum yüzük
 • Çelik ve rodyum küpe
 • Çelik ve rodyum piercing
 • Çelik ve rodyum hızma

Enfeksiyonun en fazla oluştuğu piercing ve hızma takma işleminde kullanılan çelik ya da rodyum ürünler bu anlamda anti alerjik bir etki sağlıyor. Vücuda zarar vermeden, kararma yapmadan kullanım sağlıyor. Birçok takı çeşidinde uygun fiyatıyla alyans olarak da tercih edilen yüzüm tasarımları dışında birçok üründe rodyum ve çelik malzemeyi görmek mümkün oluyor.

Hem Kararmaz Hem Uygun Fiyatlı Takı Modası

Kararmaz Çelik ve Rodyum Yüzükler

Altın ve gümüşün ekonomik yönü sizleri zorlayabilir. Hassas bir cildiniz varsa ve değerli takılar alamıyorsanız o halde en güzel ikame ürünlerden olan çelik ya da rodyum takıları tercih edebilirsiniz. Özellikle rodyumun anti alerjik yapısı ve kararmaz özelliği uzun süreli kullanımı destekliyor.

Altının işçilik nedeniyle değer kaybetmesi yerine çelik ve rodyum ürünleri işçiliği bol tasarımlarda tercih edebilirsiniz. Çelik bileklikler, kolyeler ve bilezikler kullanabilir, saat ile kombin yapabilirsiniz. Yüzük için çelik kullanımı parmakların şişmesi konusunda tavsiye edilmese de biraz bol alarak bu işi çözebilirsiniz. Aynı şekilde rodyum modeller ile dilediğiniz tasarıma alternatif ekonomik çözümler bulabilirsiniz.

Kararmaz Çelik ve Rodyum Kolyeler

Kolyelerin sınırsız alternatifleri sürekli farklı çeşit takıları alma imkânı sağlıyor. Altın ve gümüşün değerli olması, tek bir ürünle sınırlı kalmak istemeyen kadınların yeni alternatiflere yönelmesi gerekiyor. Hem hesaplı hem de uzun süre dayanıklı olan kararmaz takılar ile daha fazla çeşit almak mümkün oluyor. Her kıyafete uygun bir takı almak için çok fazla para ödemek istemeyen kadınlar için cazip seçimler arasında kararmaz tasarımlar var.

Kararmaz Çelik ve Rodyum Bileklikler

Saat yanında son dönemlerde farklı renklerde kaplama olarak kullanılan rodyum ve çelik tasarımlar dikkat çekiyor. Genellikle düz tabaka olarak kullanılan bileklikler daha tarz bir hava katıyor. Günlük kullanıma da uyum sağlayarak her kıyafetle kombinlenebiliyor.

Kararmaz Çelik ve Rodyum Küpe

Cildi çok fazla hassas olan ve yarası geç iyileşen kadınların kâbusu olan sahte takılar, kısa sürede kulağınıza zarar verebiliyor. Aştın ve gümüş kullanımını zorunlu hale getiren kadınların en sevdikleri takıları almaları zorlaşıyor. Kararmaz özellikte olan çelik ya da rodyum kaplama ürünler anti alerjik yapısıyla cilde zarar vermiyor.

Neden Kararmaz Takılar Tercih Edilir?

Kararmaz takıların günümüzde rağbet görmesinin en büyük nedenleri arasında ekonomik olan fiyatları vardır. Aynı zamanda tüm modellerin tasarlanabildiği çok kullanışlı ve işlevsel özelliğe sahip. Kadınların cildi daha hassas olduğu için küpe, piercing ya da hızma gibi vücuda delme işlemi yapılan alanlarda kullanılan takıların altın ya da gümüş olması bütçeyi aşabilir.

Kararmaz takılar;

 • Anti alerjik
 • Dayanıklı
 • Çizilmez
 • Güneş ışınlarından etkilenmez
 • Oksitlenme yapmaz
 • Kararmaz
 • Ekonomik fiyatlı
 • Alternatif takı çeşitlerine sahip

Bu nedenle sıklıkla tercih edilen takılar arasındadır. Kadınların takılarına verdiği önemi herkes bilir. Kararan, rengi çıkan ya da solan takılarına veda etmek istemeyen kadınlar için doğru bir seçim olacaktır. En sağlıklı alternatifler üretmek adına değerli olmayan ancak dayanıklı madenler üzerinde sürekli çalışmalar yapılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu