Güzellik & Bakım

Gümüş ve Altın Renkli Takılar Birlikte Kullanılır Mı?

Kurallara son veren, son modaya yön veren özgür trendler ile artık kurallar bir bir ortadan kalkıyor. Zıt renkler, farklı takıların kombinlenmesi, açık ayakkabı ile çorap kullanımı, kontrast renklerin hâkimiyeti derken, bilinen tüm doğrular siliniyor. Moda uzmanları tarafından belirlenen birçok tez artık çürütüldü. Özellikle gümüş ve altının bir arada kullanılmıyor olması, günümüzde düşüncelerin değiştiği konular arasında yer alıyor. Birbirinden farklı tasarımlarda gümüş ve altını yan yana hatta iç içe görmek mümkün oluyor.

Takıları Kombinlerken Renk Uyumuna Dikkat Edin

Takıları kullanmak biraz bilgi biraz da zevk gerektiriyor. En uyumlu parçaları oluştururken renk uyumuna dikkat etmeniz sizleri kötü bir görünüm sergilemekten alıkoyar. Renklerin uyumundan kasıt, birbiriyle uyumlu ton sür ton ya da aynı renkler değil. Elbette ton süre ton hala tercih edilen renkler arasındadır. Kontrast renkler de unutulmamalıdır.

Renkler ne denli zıt olursa olsun birbiriyle uyumu bir şekilde yakalıyorsanız, şık görünmemek için bir sebebiniz olmayacaktır. Takılarınızda da kıyafetinize olan uyumu yakalamalısınız. Özellikle renklerin oldukça fazla olduğu kıyafetiniz için abartıdan uzak takılar tercih etmelisiniz.

Hangi Renk Takılar Birbiriyle Uyumludur?

Takıların birbiriyle uyumuna bakarken öncelikle en iddialı seçiminiz tek bir parça olmalıdır. O parçaya uygun olan, sade bir tercih yapmanız da sizleri şık hale getirir. Beyaz gibi sade renkler için dilediğiniz renkleri kullanmanız mümkündür. Bunun yanı sıra pudra gibi soft renklere yakışan altın rengini de tercih edebilirsiniz.

Gümüş ve altın takıların kombinlendiği yeni tasarımlar bilinenin aksine oldukça şık duruyor. Altının da farklı tonları bulunuyor. Gümüşe en yakın olan altın rengi daha zarif ve şık görünmenize destek olacaktır. Oldukça koyu sarı altınların kullanımı ise çoğu zaman riskli ve abartılı olabilir. Yoğun altın rengi kullanmak istiyorsanız muhakkak minimal tasarımları tercih etmelisiniz. İnce bir zincir ya da top küpe olabilir.

Gümüş ve Altın Takılar Birlikte Kullanılabilir Mi?

Gümüş ve altın kolyeler kullanılamaz denilen dönemleri artık geride bıraktık. Göze hitap eden, bakıldığında şık bir izlenim sağlayan her materyal, aksesuar ve giyim kullanılabilir hale geldi. Gümüş ve altın madenleri birbirinden zıt renklere sahiptir. Spor kıyafetlerle kullanımı uygun olan gümüşlerin altın ile birleşmesi altın severleri mutlu ediyor. Altının gösterişli havasını kırarak daha sade ve zarif bir hava kazanmasına destek olan gümüşlerin kullanımı oldukça yaygındır. Altın ve gümüş seven kadınlar için artık özel tasarlanan takılar var.

Gümüş ve Altın Hangi Takılarda Kullanılıyor?

Gümüş ve altın kullanımı ister ayrı ayrı ister birleşik olarak kullanılsın etkisi oldukça şıktır. Kullanılan tasarımlara bakıldığında bükülen bilekliklerde örgü gibi duran altın ve gümüş uyumu çok beğeniliyor.

Gümüş ve altın;

 • Çoklu zincirlerde
 • Çoklu bilekliklerde
 • Tek bileklikte
 • Tek bilezikte
 • Saatte
 • Küpede
 • Kolyelerde
 • Yüzüklerde

Kullanımı bu takılarda oldukça fazladır. Özellikle kolyelerin artık birden fazla zincirle kullanıldığı tasarımlarda uzunlu kısalı zincirlere yer veriliyor. Uyumu yakaladığınız sürece altın ve gümüş zincirleri kombin yapabilirsiniz.

Gümüş ve Altın Kolye Zincir Kullanımı

Kolye kullanımında son zamanlarda tercih edilen birden fazla zincir için ister tamamen altın kullanılan kolye ucu olarak gümüş tercih edebilirsiniz. Kolye ucunda altın gümüş karışımı ile hazırlanan iki renkli kolye ucu kullanabilirsiniz. Önemli olanın uyum olduğunu unutmamak gerekir. Altın ve gümüş kullanırken taşlı ürünleri çok fazla tercih etmeyebilirsiniz. Kafa karışıklığına sebep olmadan az işçilikli düz metal tasarımları tercih edebilirsiniz.

Gümüş ve Altın Renkli Takılar Birlikte Kullanılır mı?

Gümüş ve Altın Yüzük Kullanımı

Gümüş ve altının kullanıldığı yeni alyans modeller evlenecek çiftlerin yıllar boyu takabilecekleri, günlük kullanıma uygun modellerden oluşuyor. Aynı zamanda taşlı yüzük modellerimizi tercih ederken altın ve gümüşün oldukça zarif çizgilerle kendini gösterdiği tasarımlara göz atabilirsiniz.

Neden Gümüş ve Altın Takılar?

Takı seçerken öncelikle günlük kullanıma ya da davete uygun olup olmadığına bakmalısınız. Yeni tasarımlarla her zaman kullanabileceğiniz modelleri tercih ederek dilediğiniz kadar takabilirsiniz. Altın beyaz, gümüşe yakın sarı, tam sarı, kırmızı altın ve yeşil altın gibi renklere sahiptir. Gümüşün rengi ise kuşkusuz tek renktir. Önemli olan da gümüşe en yakışacak altınla birleşen kombinleri tercih etmektir.

Gümüş ve altın takıların kullanılma nedeni;

 • Hem gümüş hem de altın sevenlerin tek parçada istediği takıya ulaşması
 • Günlük şıklık yaratırken sadelikten ödün vermemek
 • Daha hesaplı değerli bir takıya sahip olmak
 • Sürekli kullanıma uygun olması
 • Sahte takıların alerji yapması
 • Erkeklerin tamamen altından hoşlanmaması

Bu nedenler ile takılarda son zamanlarda gümüş ve altının birlikte kullanıldığı modeller tercih ediliyor. Özellikle alyanslar için altın görünümünü daha sadeleştirmek adına erkekler tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda altın bir takı maliyeti daha yüksek olduğu için özellikle gümüşle birlikte kullanılan altından daha hesaplı oluyor.

Kadınlarda Gümüş ve Altın Kullanımı

Kadınların günlük ya da özel günlerde tercih ettiği aksesuarlar arasında altın kullanımı yaygındır. Bütçe söz konusu olduğunda tamamen altın olan bir takıyı almak ise ekonomiyi zorlayabiliyor. Özellikle sahte takılara alerjisi olan kadınlar için değerli maden seçimi zorunlu olabilir. Böylesi bir durumda hem altın değerinde hem de uygun fiyata bir takı tercih etmek durumunda kalabilirsiniz. Tam bu noktada gümüş ve altından oluşan; yüzük, küpe, kolye ve bileklik imdadınıza yetişecektir.

Erkeklerde Gümüş ve Altın Kullanımı

Erkeklerin aksesuarları arasında yüzük, saat ve bileklikler vardır. Bu ender kullanılan aksesuarlarda da altın ve gümüşün birlikte kullanımını tercih eden erkek sayısı oldukça fazladır. Şıklığına önem veren erkeklerin tercihi saat, bileklik ve yüzük gibi takıların madenlerinde kullanılan altın-gümüş kombini bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu