Güzellik & BakımTakı Trendleri

Gelin Tacı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Gelin adayları için en önemli parçalardın bir tanesi de gelin tacıdır. Gelinliği görsel açıdan tamamlar, geline incelik katarak şık görünmesini sağlayan aksesuardır. Gelinlik kadar gelin tacı konsept açısından önem arz eder. Bu konuda kararsız olan gelin adayları gelin tacı seçimi nasıl olmalıdır? Kararsız gelin adayları için verilecek bilgiler kararın oluşmasına yardımcı olacaktır.

Gelin Taç Modelleri

Gelinliğe ve konsepte göre seçim yapıldığında atlanmaması gereken önemli konulardan bir tanesi gelin tacının kaliteli oluşudur. Otellerde gerçekleşen düğün organizasyonlarında göz alıcı avizelerin yaydığı ışıklar sayesinde oluşan görkemli mekânının ihtişamın gölgesinde kalmamak adına ortama uyum sağlanması açısından önem arz eder. Gelin taçları genellikle taşlı ve gösterişlidir.

Gelin Tacı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin taçları kuşkusuz gelinliği tamamlayan en önemli aksesuarlardan biridir. Gelinliğin modeline ve saç şekline göre düğün konseptinde seçilmesi gereken gelin tacı farklı tasarımlar geliştirilerek gelin adaylarının beğenisine sunulur. Düğünün yapıldığı zamanlarda mevsim ve mekân gelinlik seçimini doğal olarak da gelin tacı seçimini etkiler. Gelinlik ile uyumlu bir şekilde olması istenen aksesuarların seçiminde seçici davranmak mantıklı olur.

Kusursuz bir görüntü arzu edenler detayları ön plana çıkarmalıdır. Tüm aksesuarlarda aynı konsepti yansıtmak ve bunların birbirleri ile uyumunu sağlamak için dikkatli seçim yapılmalıdır. Organizasyon süresince kullanılacak ve güzelliği ön plana çıkaracak tacın ağırlığı da bir o kadar önemlidir. Tüm gece onu taşımak zor olabilir. Bunun yanı sıra kullanılan malzemelerin kalitesi ve kolay takılması da göz ardı edilmemelidir.

Gelin Tacı Ve Gelinliğin Uyumu Sağlanmalı

Kusursuz ve mükemmel bir gelin olmanın ilk şartı gelinlik ile gelin tacının uyumuna bağlıdır. Özen ile seçilen gelin tacı gelinlik ile uyum sağladığında tüm zarafetin ortaya çıkmasını sağlar. Özellikle yaz aylarında açık havalarda yapılan kır düğünleri Helenistik, bohem gelinlikler tercih edilenler arasında ön sıralarda yer alır.

Gelin taç modelleri ve fiyatları

Bu modellere yakışan gelin tacı çiçekli ve bahar dalları şeklinde tasarlanır. Gelin taçlarında incili olan modeller ise klasik taç şeklinde, hareketli kıvrımların ön plana çıktığı tasarımlarda göz önünde bulundurulabilir. Kış aylarında gerçekleşen düğünlerde ise salon düğünlerinin vazgeçilmezi A kesim veya prenses gelinlik modelleri tabir edilen gelinlik ile gelin tacı taşlı olarak seçilebilir.

Saç Modeline Göre Gelin Tacı Seçimi

Gelin saç modellerinde ön plana çıkan doğallık, abartıdan uzak olarak şekillendirilmiş gelin taçları seçildiğinde göz alıcı güzelliğe sahip olunabilir. Gelin tacı konusunda kararsız olan gelin adayları için tavsiye edilebilecek gelin taçları sadeliği ön plana çıkaran hafif dalgalı şekilde şekillendirilmiş saçlara uygun gelin tacı tercih edilebilir.

Duvak Modeline Göre Gelin Tacı

Gelinlikleri tamamlayan aksesuarlardan bir diğeri de gelin duvaklarıdır. Duvağın gelin tacı ile uyumlu olması gerekir. Üst kısmı kabarık olan duvaklar için prenses model taç seçilebilir. Aşağı kısımlardan takılan dantelli bir duvar ile kullanılan saç bandı şeklinde olan gelin taçları da gelinleri güzel gösterecektir. Kır düğünlerinde çiçekler ile tasarlanan taçlar hafif duvaklar ile hoş bir görüntü oluşacaktır.

Gelin Tacı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik modeli ve saç şekline göre seçilen gelin taçlarında gelin adaylarının dikkatinden kaçmaması gereken hususlar şunlardır;

  • Düğünün yapıldığı mevsim ve mekân
  • Kusursuz bir görüntü için detayları dikkat etme
  • Aksesuarların konsepti yansıtması ve birbiri ile uyumlu olması
  • Gelin tacının kullanım rahatlığı

Son dönemlerde gelin adayları bu hususları göz önünde bulundurarak gelin taçlarında ve gelin saç aksesuarlarında farklı tasarım modellerini tercih etmektedir.

Gelin Tacı Ve Gelinliğin Uyumlu Olmasının Önemi

Gelin adaylarının mükemmel bir görüntüye sahip olmaları, gelin tacı ile gelinliğin uyumu ile söz konusu olur. Kusursuz bir görüntü gelin adayları için en çok istenen duygudur. Yaz aylarında açık havada gerçekleşen kır düğünü veya kış aylarında salonlarda gerçekleşen düğün organizasyonlarında gelen misafirlerin en çok dikkatlerini çeken husus gelinlik ve gelin tacıdır. İlk bakışta göze çarpan bu görüntünün mükemmel oluşu gerek gelin adayları için gerekse davetliler için önem arz eder.

Saç Modeline Uygun Gelin Tacı

Gelin taçları, gelin adaylarının saç modellerine göre seçilebilir. Göz alıcı bir saç modeline uygun gelin tacı seçimi hiç kuşkusuz güzel bir görüntü oluşturur. Gelen davetliler açısından gelinin saç modeli ve buna paralel olarak seçilen gelin tacının gelinlik ile uyumu ile ortaya çıkan konsept herkes tarafından takdir edilecektir. Gelin adaylarının kötü bir sürpriz yaşamamaları için önceden saç modelleri içerisinde kendilerine uygun saç modelini tercih ederek bunu uygun gelin tacı seçme konusunda prova yapmalarıdır.

Duvak Modeline Göre Gelin Tacı Seçimi

Gelinliğin tamamlayıcı aksesuarlarından olan duvak ve gelin tacının birbiri ile uyum içerisinde olması gerekir. Duvağın üst kısmı kabarık ise prenses model bir taç kullanabilirsiniz. Daha aşağıdan takılan dantelli bir duvak ile saç bandı şeklinde olan gelin tacı uyumlu bir şekilde görünecektir. Kır düğünleri için tasarlanmış çiçeklerden oluşan bir taç ve taç ile bağlantılı duvak gelin adaylarını zarif gösterecektir.

En Çok Tercih Edilen Gelin Tacı Modelleri

Geçmişten günümüzü süre gelen zaman içerisinde gelinler için önemli ve tamamlayıcı unsur olan aksesuarlardan biri gelin taçlarıdır. Farklı şekillerde dizayn edilmiş, değişik tasarımlar ile dikkat çeken klasik prenses modellere nazaran, ön plana çıkan ve alternatif olarak kendini gösteren saç bandı şeklindeki gelin taçları gelin adayları tarafından en çok tercih edilen modeller olarak yerini korumaktadır. Işıltılı taşların kullanılması ve bunun yanı sıra çiçeklerin de kullanıldığı modeller gelin adayları için tercih edilen bir diğer gelin taçlarıdı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu