Takı Trendleri

En Trend Yaz Takısı Parçaları

En Trend Yaz Takısı Parçaları

Günümüzde her mevsim giyim modasında değişiklikler yaşanıyor. Her yıl yenilenen giyim modasında önceki yıl trend olan parçalar bu yıl eskimiş olabiliyor. Yine yıllar öncesinde trend olan ve yıllardır demode olan kıyafetler yeniden trend olabiliyor. Her yıl yaz, bahar ve kış aylarının modası bazen modacıların bile takip edemeyeceği hızda değişebiliyor. Özellikle renklerde her yıl büyük değişiklik yaşanabiliyor. Giyim modasının yanında aksesuar modasında da değişim yaşanıyor ve çok yaratıcı fikirler oluşabiliyor.

Yaz Aylarına Özel Takılar

Her yıl değişen modalardan biri de takı modasıdır. Takı modası da giyime paralel olarak değişim gösteriyor ve sürekli kendini yeniliyor. Yaz aylarına özel olarak değişen takı modası tüm takıları etkiliyor.

Bu takılar şunlardır;

  • Kolye
  • Küpe
  • Saat
  • Halhal
  • Bileklik
  • Yüzük

Bu takıların modeli ve madeni sürekli olarak kendini yeniliyor ve her zaman modaya ayak uyduruyor. Özellikle yaz aylarında daha çok kendini gösteren bu takılar daha çok ön plana çıkıyor. 2021 Yaz takılarında daha çok sadelik ve küçük tarz takılar tercih ediliyor.

Yaz Kolyeleri

Kolyeler insanları ilk olarak karşılayan takılardır. İnsanlarla karşılaştığınızda ilk olarak kolyeniz dikkatini çeker. Günümüzün en trend yaz takısı parçaları kolyelerdir. Onun için kolye seçimi çok önemlidir. Kolye seçiminde moda kadar yaşınız da önemlidir. Yaşınıza özgü şık bir kolye seçimi yapmanız daha yerinde olacaktır. Tabi giydiğiniz kıyafette önemlidir. Kolyeniz kıyafetinize uygun bir parça olmalı ve elbisenizle uyum içinde sizi tamamlamalıdır. Yaz aylarında, özellikle tatilde fazla kolyeye ihtiyaç bulunmuyor gibi görünüyor. Fakat tatilde bir yemek organizasyonunda size başka bir hava katacaktır.

En trend yaz takısı parçaları

Yaz Küpeleri

Sizinle göz teması kuran kişilerin dikkat edeceği bir diğer takı da küpelerdir. Küpeler ister istemez herkesin ilgi odağı olabilir. Uç noktalarda takacağınız küpeler mutlaka akılda kalır. Küpeler genellikle altın ve gümüş tercih edilir. Küpeler büyük halka, top, sallanan ve desenli küpe modelleri bulunuyor. Geçen yazın modası büyük halka modeliydi. Bu model oldukça dikkat çeken ama herkese yakışmayan bir modeldi. Yani diğer modellerine göre daha iddialıydı. Küpeler kıyafetlere uyum sağladığı gibi saç modeline de uyum sağlamalıdır. Giyeceğiniz resmi kıyafetlerde mutlaka bir küpe takılmalıdır. 2021 yaz küpelerinde yan yana birden fazla küpe tercih ediliyor.

Yaz Saatleri

Saat göreceli bir takı modelidir. Her insan saat takmaz veya hoşlanmaz. Fakat saat takan insanlar her zaman dikkat çekmiştir ve daha düzenli bir hayat sürdüğü mesajı vermiştir. Siz de güzel ve şık bir saat ile dikkat çekebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında kısa kol altında mutlaka bir saat olmalıdır. Takılacak olan saat kıyafetle uyum içinde olmalıdır. Spor bir elbise için spor bir saat tercih edilmelidir. Yine resmi bir davette veya programda mutlaka daha gösterişli bir saat tercih etmelisiniz.

Halhal

Halhal Arap ve Hindistan kültürüne ait bir takı modelidir. Fakat günümüzde çok sayıda halhal kullanan bayan bulunuyor. Halhal daha çok yaz aylarının takısıdır. Arap ve Hinduların tercih etmesindeki en büyük sebep te budur. Ayağa takılan bu takı kadınları daha zarif ve kibar gösterir. Halhal takan bayanlar sandalet ve terlik tercih etmelidir. Bu şekilde halhal daha fazla kendini gösterecektir. Halhal daha çok spor kıyafetler için uygundur ve genellikle gümüşten yapılır. Üzerlerinde boncuk tarzı süsleri bulunur.

Yaz Bileklikleri

Yaz aylarının vazgeçilmez takılarından biri de bilekliklerdir. Özellikle kısa kol veya askılı elbise giyenler için tercih edilmesi gereken bir takıdır. Bileklikler genellikle altın veya gümüşten yapılır. Fakat yaz aylarında daha çok el yapımı ip ve boncukların bulunduğu bileklikler daha çok tercih edilir. Bu takılar daha rahat ve kişiliği daha çok yansıtan modellerdir. Bileklikler sade takılacağı gibi saatlerle de kombin yapılabilir. Bu tarz kombinler de dikkat çekici olur. Bileklikler günümüzde kadınlarda olduğu kadar erkeklerin de tercih ettiği takılardan biridir.

Yaz Yüzükleri

Yaz yüzükleri, gençler ve yetişkinler arasında en çok tercih edilen aksesuarlar arasında yüzükler gelir. Giyilen kıyafetleri kombinlemek için kullanılan bir takıdır. Günümüzde gençler genellikle eklem yüzüklerini tercih ederler. Yaz kombinlerine uygun olarak kullanılır. Eklem yüzükleri kişileri daha şık ve gösterişli görünmesini sağlar. Ayrıca eklem yüzüklerin den hariç olarak gümüş yüzükler, isim yazılı yüzükler, alyanslar, tek taş yüzükler en çok tercih edilen yüzükler arasında gelir. Kıyafetlerini tamamlayan oldukça gösterişli yüzüklerdir. Her kesim tarafından tercih edilir.

Yaz Takı Kombinleri

Takılar insanların iç dünyaları ve karakterleri hakkında oldukça fazla ipucu verir. İnsanlar sadece taktıkları takılarla bile karakterleri anlaşılabilir. İnsanlar kendi karakterlerine göre giyim ve takı kullandıkları zaman daha mutlu ve rahat olurlar. Onun için takacağınız takılar çok önemlidir. Takılar sade veya parça parça takılacağı gibi kombin halinde de takılabilir. 3’lü veya 5’li halde takılan takı kombinleri oldukça dikkat çekici veya şık olabilir. Özellikle küpe ve kolyenin kombin olması aynı karede görüntülendiği için daha şık olacaktır.

Takı Taşları

Eskiden insanlar büyü ve nazardan korunmak için bazı özel taşlar kullanırlardı. Özellikle boyunlarına bu taşları takar ve kötü enerjiyi atardı. Zamanla bu inanış bir takıya dönüştü. Takılarda bulunan taşlar da buradan geliyor. Günümüzde bile bu taşlar kullanılıyor ve pozitif enerji verdiğine inanılır. Özellikle kolye ve yüzüklerde bulunan taşlar insanlara pozitif enerji verdiğine inanılır. Takılarda Elmas, zümrüt, yakut, safir taşı, oltu taşı, ay taşı, sitrin ve topaz gibi taşlar kullanılır. Bu taşlardan bazıları çok değerli iken bazıları yarı değerli taşlar sınıfında yer alır. Bu takılar madenin ve taşın işlemesine göre değerlenir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu