Takı Trendleri

En Güzel Küpe Modelleri

En Güzel Küpe Modelleri

Küpeler kadınların dikkat çekmek veya güzel görünmek amacıyla kullandığı aksesuarlar arasında bulunur. Modelin doğru seçilmesi sayesinde kadınların yüzlerine ve ten renklerine uyumlu modeli seçme ve bu sayede güzel görünmesi mümkün olur. Kadınları küpe kullanımının yaygın olması birbirinden farklı ve güzel küpe modellerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Kadınların kullanabilecekleri en güzel küpe modelleri arasında şu küpe modellerini görmek mümkündür;

 • Halka küpe modelleri
 • Altın küpe modelleri
 • Sallantılı küpe modelleri
 • Motifli küpe modelleri
 • Otantik küpe modelleri
 • Pırlanta küpe modelleri
 • Sıkıştırmalı küpe modelleri
 • Nostaljik küpe modelleri
 • Doğal taşlı küpe modelleri
 • Kıkırdak küpe modelleri

Bu modelleri ve fazlasını bijuteri dükkanlarından, mağazalardan ve online satış yapan web sitelerinden satın almak mümkündür. Küpelerin renkleri ve motiflerini zevke göre seçerek zarafet sağlanabilir.

Halka Küpe Modelleri

Halka küpeler kadınların yaygın olarak kullanmayı tercih ettiği küpe modellerindendir. Halka küpeler sade ve taşlı şekillerde üretilirler. Böylelikle tercih edilen modele göre günlük kullanım veya özel durumlarda kullanım için tercih edilebilir. Halka küpelerde halka boyu minimal olabileceği gibi dikkat çekici boyutlarda da olabilir. Halka küpeler genellikle altın ve gümüş renklerinde üretilirler.

Altın Küpe Modelleri

En güzel küpe çeşitlerinden birisi de altın küpelerdir. Saf altın veya altın kaplama şeklinde üretilen bu küpeler şık görünümün öncüsü olurlar. Ayrıca altın küpelerin kullanılması kişilerin zengin görünüm oluşturmasına yardımcı olur. Altın küpeler çok fazla model ve desene sahiptirler.

En güzel altın küpe modelleri arasında şunlar vardır;

 • Baget taşlı altın küpe
 • Kıkırdak altın küpe
 • Sallantılı altın küpe
 • Siyah mineli altın küpe
 • Figürlü altın küpe
 • Kırmızı altın küpe
 • Yıldız figürlü altın küpe

Bu modellerdeki altın küpelere sahip olmak isteyenler küpelere uyumlu bileklik ve kolye seçimi de yapabilirler. Böylelikle takı kombini oluşturarak küpelerini diğer takılarıyla uyumlu şekilde kullanabilirler.

Sallantılı Küpe Modelleri

Sallantılı küpeler en güzel küpeler arasında ilk sıralarda yer alır. Bu küpeler sahip oldukları sallantılar sayesinde dikkat çekerler. Küpelerde sallantılar taş veya zincir gibi aksesuarlarla sağlanır. Bu küpeler özellikle küçük kulak memesine sahip olan bayanlar tarafından tercih edilebilir. Sallantılı küpelerde boncuklu, doğal taşlı, zincirli, geometrik, top, çiçek motifli, yaprak ve halka figürlü modeller popülerdir.

En güzel küpe modelleri

Motifli Küpe Modelleri

En güzel küpe modellerinden birisi de motifli küpelerdir. Motifli küpelerde hemen her motifi bulmak mümkündür. Böylelikle kadınların beğenilerine uygun motife sahip küpeyi bulması ve kullanması mümkündür. En güzel motifli küpelerde kullanılan motiflerden en popülerleri şunlardır; çiçek, kalp, yaprak, papatya, su damlası, kuş, kanat, yonca, nazar boncuğu ve göz motifli küpelerdir.

Otantik Küpe Modelleri

Kadınlar için üretilen en güzel küpe modelleri arasında otantik küpelere de rastlanır. Yöresel çizgiler taşıyan bu küpeler kişilerin klasik görünümden uzaklaşmasına yardımcı olurlar. Bu küpelerde yöresel renkler veya çizgiler bulunur. Bu sayede küpenin hangi yöreyi yansıttığı anlaşılabilir. Ayrıca küpelerin üretim malzemeleri de yöreselliği ortaya koyabilir. Otantik küpelerde zümrüt, zirkon ve yakut taşları kullanılabilir. Ayrıca el yapımı çok güzel otantik küpeler de vardır.

Pırlanta Küpe Modelleri

En güzel küpeyi ben takarım diyenlerin seçebilecekleri küpeler arasında pırlanta küpe modelleri vardır. Bu küpeler gösterişli ve parlak taşları sayesinde ilgi çekici görünüm sağlarlar. Ayrıca kişilerin pırlanta küpe alabilecek zenginlikte olduğunun anlaşılması açısında da önemlidir. Pırlanta küpeler baget, tektaş ve renkli taşlı çeşitler de bulunurlar. Safir, yakut, zümrüt, elmas, kehribar ve topaz gibi renkli taşlar pırlanta küpeler de sıklıkla rastlanan değerli renkli taşlardır.

Sıkıştırmalı Küpe Modelleri

Günlük kullanım için en güzel küpe arayışında olanlar sıkıştırmalı küpe modellerini inceleyebilirler. Bu küpeler sade görünümleri ve kolay kullanımlara sayesinde günlük hayatta sıkıntı yaşamadan takılabilirler. Popüler sıkıştırmalı küpeler halka, taş, kelebek, yıldız ve harf motiflerine sahiptir. Bu küpeler genellikle kulağı deliksiz olan kişiler tarafından tercih edilirler. Sıkıştırmalı küpeler aynı zamanda erkekler tarafından da en çok tercih edilen küpe modelleri arasında bulunur.

Nostaljik Küpe Modelleri

Geçmiş insanların büyük bir çoğunluğunun özlem duyduğu zaman dilimidir. Bu nedenle kişiler takı tercihlerinde geçmişe yanı nostaljiye önem verirler. Özellikle son dönemde ortaya çıkan nostaljik giyim tarzları takı seçiminin de nostaljik izler taşıyan takılardan yana olmasını sağlar. Küpe satın almak ve en güzel küpeyi bulmak isteyenler nostaljik küpe modellerini inceleyerek modaya uyum sağlayabilirler. Güneş simgeli, sallantılı, firuze taşlı, tuğra simgeli ve nazar simgeli küpeler en güzel nostaljik küpe modellerindendir.

Doğal Taşlı Küpe Modelleri

Küpelerde değerli taşlar kullanılabildiği gibi doğal taşlarda kullanılır. Küpeler için en yaygın tercih edilen doğal taşlar akik, ametist, sedef, inci ve kuvars taşlarıdır. Bu taşlar kullanılarak üretilen zarif tasarımlı küpeler güzel küpe takmak isteyen kişiler tarafından seçilebilir. Bu küpeler şıklık sağlarken aynı zamanda doğal taşların büyülü etkisi sayesinde kişilerin bedensel ve zihinsel olarak rahatlamasına yardımcı olur. Doğal taşlı küpeler halkalı, sallantılı veya topçuk şeklinde modellere sahiptirler.

Kıkırdak Küpe Modelleri

En güzel küpe modeli arayanların incelemesi gereken küpe çeşitleri arasında kıkırdak küpeler de yer alır. Kulakta yer alan kıkırdak bölümüne takılabilen bu küpeler kişilere sıra dışı görünüm kazandırırlar. Ayrıca kulak deliğine ihtiyaç duyulmadan takılabilen modelleri olduğu için birden fazla küpe takmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilirler. Kıkırdak küpeler diğer küpe modellerine göre daha sade olarak tasarlanırlar. Çok sade küpe kullanmak istemeyenler için kalp, çiçek, kelebek, taç, yonca, Fatma ana eli veya böcek figürleriyle hazırlanan kıkırdak küpe türleri de vardır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu