Takı Trendleri

En Güzel Gelinlere Takı Önerileri

En Güzel Gelinlere Takı Önerileri

Düğün gelinlerin en mutlu olduğu anlardandır. Her genç kız rüyalar gibi bir düğünle evlenmek ister. Düğünün de en güzel gelin olabilmek için caba harcar. Her şeyi dört dörtlük olsun ister. O günün en güzel şekilde bitmesi için dua eder. Düğünde davetlilerin gözü genellikle gelinin üzerindedir.

Gelinliğine, takılarına, makyajına bakmaktadırlar. Bu sebepten gelinler bu dönemde gelinlik, takı ve aksesuar seçerken çok dikkatli olurlar. Gelinliğine uygun aksesuar seçmeyi isterler. Bu takıları seçerken tüyolardan yararlanırlar. En güzel gelinlere takı önerileri nasıl ondan bahsedelim.

Gelinlere Takı Önerileri

Her gelin adayı gelinliğinin ve takılarının muhteşem olmasını istemektedir. Herkesin onları beğenmesini isterler. Fakat gelinler takı seçiminde biraz zorlanmaktadırlar. Bu esnada öneriler onlar için çok önemlidir.

En güzel gelinlere takı önerileri şöyledir:

 • İlk önce mutlaka gelinlik alınmalıdır. Daha sonra takı seçilmeye başlanmalıdır.
 • Eğer gelinlik alınmışsa gelinliğin modeli takı seçiminde çok önemlidir. Modele göre takı seçimi yapılmalıdır.
 • Kuaförler anlaşılması gerekir çünkü saçının modeli de takılar için önemlidir. Eğer saçı öne gelecekse veya arkadan bir topuz olacaksa ona göre takı tercihi yapılmalıdır.
 • Kişinin seçimi de burada önemlidir. Çok abartımı seviyor, yoksa daha sade şeylerden mi hoşlanıyor önemlidir.
 • Çok fazla takı takılması göz yorucu olmaktadır. Fazla takı takma çok hoş olacağı anlamına gelmemektedir.
 • Eğer gelinliğinizin boyun tarafı açıksa aşağı doğru mutlaka kolye tercih edilmelidir.
 • Saçlar arkaya toplanmışsa küpe mutlaka kullanılmalıdır.

Saç Tarzına Göre Takı Önerileri

 • Saç tarzına uygun en güzel gelinlere takı önerileri ise tamamen saçlarıyla ve gelinliğiyle uyum içinde olan takılar tercih edilmelidir.
 • Eğer saç toplu ise mutlaka küpe tercih edilmelidir. Hatta eğer gelinlik uygunsa kolyede olmalıdır. Abartı kullanılması uygundur.
 • Saç açık dağınık tarzda ise saç takıları kullanılmalıdır. Uzun küpeler ve takılar kullanılmalıdır. Abartı olmamalıdır.
 • Saçlar yana bırakılmışsa pırlanta ve zümrüt tarzı tercih edilmelidir. Ağır modeller tercih edilmelidir. Saç takısı kullanılmamalıdır.

Straplez Gelinlik İçin Takı Önerileri

Bir gelin gelinliğini straplez den yana kullanmış ise omuzları ve göğüsleri buna uygun olmalıdır ki takı tercihi de buna göre olmalıdır. Straplez gelinlik giyen en güzel gelinlere takı önerileri ise eğer saçını topuz yaptırırsa takı tercihinde biraz abartılı modeller kullanmalıdır. Özellikle sade, az drapeli ve az dantelli bir seçim ise inci, pırlanta ve elmas tarzı setler kullanabilir. Hatta tasma kolyeler bile tercih edilebilir. Straplez sade bir gelinlik tercihinde mutlaka abartı kullanılmalıdır. Eğer saçlar açıksa ki daha pırlanta tarzı takı tercih edebilir.

En güzel takı önerileri

İnce Askılı Gelinlik İçin Takı Önerileri

Eğer evlenen kişi tercihini ince askılı bir gelinlikten yana kullanmışsa takı önerisine ona göre kullanmalıdır. İnce askılı bir gelinlik giyen en güzel gelinlere takı önerileri ise ihtişamlı parçalar tercih edebilir. Eğer isterse boynunu boş bırakarak göz alıcı küpelerle tamamlayabilir. Zümrüt, yakut gibi değerli taşlarla da süslemek mümkündür.

 

Kalın Askılı Gelinlik İçin Takı Önerileri

Gelin olan kişi gelinliğini kalın askılı minimal bir gelinlik tercih etmiş ise boyun ve kulaklar boş bırakılmalıdır. Kalın askılı gelinlik giyen en güzel gelinlere takı önerileri ise eğer kolye takmak istiyorsa küçük ve zarif modeller tercih edilmelidir. Bunun dışında mutlaka bileklik ve yüzük tercih edilmelidir. Şahmerandan yana da tercihini kullanabilirler. Sertliği yumuşatmak için inci kolye ve setler tercih edilebilir. Saç takıları içinde zarif abartısız tercih edilmelidir.

Kapalı Yaka Gelinlik İçin Takı Önerileri

Yakası kapalı olan gelinlik giyen en güzel gelinlere takı önerileri ise sade takılar tercih etmelidir. Tektaş, pırlanta ve inci takılar bu gelinlikler için en uygun seçimdir. Saç takıları içinde bunlar tercih edilmelidir. Kapalı yakalarda kolye tercihine çok dikkat edilmelidir. Göz yormaması gerekir.

Tez Omuzlu Gelinlik İçin Takı Önerileri

Gelin eğer tercihini tez omuzlu gelinlikten yana kullanmışsa takı seçimi zor olmaktadır. Tek omuzlu gelinlik giyen en güzel gelinlere takı önerileri ise asla boyuna takı takılmamalıdır. Şahmeran ve iddialı bir bileklik tercih edilmelidir. Sallanan bir küpe ve yüzükte tercih edilebilir. Eğer omuzda taşlar varsa gelinliğin takılarda da o taşlar tercih edilebilir. Yakut, zümrüt, safir gibi değerli taşlarda gelinliği renklendirmektedir.

Kayık Yaka Gelinlik İçin Takı Önerileri

Kayık yaka gelinlik giyen en güzel gelinlere takı önerileri ise gelinlik ön tarafı kapattığı için kolye tercihine dikkat edilmelidir. Tasma tarzı kolye tercih edilebilir. Sallantı küpe mutlaka tercih edilmelidir. Eğer gelinlik sade ise biraz ihtişamlı parçalar tercih edilebilir. Gelinlik biraz abartıysa sadelikten yana kullanılabilir.

V Yaka Gelinlik İçin Takı Önerileri

V yaka gelinliklerde genellikle göğüsler büyük rol oynamaktadır. V yaka gelinlik giyen en güzel gelinlere takı önerileri ise sade modellerden yana kullanmalıdır. Model zaten ihtişamlı olduğu için bilezik ve yüzükler yeterli olacaktır. Saç takısında da abartı olmamalıdır. Bu gelinliğe en çok yakışan takı beyaz altın tercihidir.

 

Sırt Dekolteli Gelinlik İçin Takı Önerileri

Sırt dekolteli gelinlik giyen en güzel gelinler takı önerileri ise sırt kolyesidir. Bu gelinliğe en çok yakışan takı tercihidir. İncili modeller ve taşlı zincirler tercih edilmelidir. Zarif bileklikte tercih edilebilir. Tamamen takı tercihinde zariflikten yana kullanmalıdır. Abartıdan uzak durmalıdır. Sallanan küpelerde tercih edilebilir.

Vintage Gelinlik İçin Takı Önerileri

Vintage gelinlik giyen en güzel gelinlere takı önerileri ise elmas tercihi en uygun tercihtir. Bu gelinlikte takılar gelinliği bastırmamalıdır. Zarif şeyler tercih edilmelidir. Saç takılarında ise çok hafif tarzlar tercih edilmelidir.

Düşük Omuzlu Gelin İçin Takı Önerileri

Düşük omuzlu gelinlik giyen en güzel gelinlere takı önerileri ise ağırlaştırılmış takılar tercih edilmelidir. Pırlanta ve zümrüt bu gelinliklere uygun takılardır. Genellikle saç takıları bu model için önerilmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu