Takı Trendleri

Doğru Kolye Seçimi İçin Öneriler Nelerdir?

Doğru Kolye Seçimi İçin Öneriler Nelerdir?

Kolyeler kadınlar tarafından yaygın olarak kullanılan aksesuarlardır. Bu aksesuarların kullanım amacı şıklık sağlamalarıdır. Kolyeler kıyafetlerle kombin oluşturarak kişilerin günlük yaşamda veya özel günlerde şık olmalarına yardımcı olurlar. Ancak kolyeler sayesinde şıklığın tamamlanabilmesi için kadınların doğru kolye seçimi yapmaları gerekir. Doğru kolye seçim için öneriler nelerdir? İsimli yazımızı okuyarak önerileri değerlendirebilirler.

Boyun Ölçünüze Göre Kolye Seçimi Yapın

Doğru kolye seçimi yapabilmek için boyun ölçüsünün alınması gerekir. Bu sayede satın alınacak kolyenin boyna uygun olup olmayacağı belirlenir. Metre yardımıyla alınacak boyun ölçüsü not edilerek kolye seçiminde bu ölçü dikkate alınabilir. Choker tarzındaki kolyeler için boyun ölçüsünden 5 cm fazla olması kriteri aranabilir.

Atelier Duygu koleksiyonunda bulunan kolyeler farklı zincir uzunluklarına göre üretilmişlerdir. Bu sayede boyun ölçüsüyle uygun olacak kolyelerin seçimi kolaylıkla yapılabilir. Bunun için kolye modellerinin açıklamaları dikkate alınır. Kolye uzunluğunun ortalama olmasını isteyen kişiler ise boyunlarından 10 cm daha uzun kolyeleri tercih etmelidirler.

Boyun Yapınıza Göre Kolye Seçimi Yapın

Doğru kolye seçiminde boyun ölçüsünün yanı sıra boyun yapısının da önemi vardır. Boynun ince, kalın veya geniş olması kolyelerin farklı duruş sergilemelerine neden olur. İnce boyun yapısına sahip olan kişiler kısa zincirli ve choker tarzı kolyeleri tercih edebilirler. Bu kolyeler boyna yapışarak şık görünüme yardımcı olur. Ayrıca ince boyunlu kişilerde gerdanlıklar da şık durur. Geniş yapılı boyna sahip olan kişiler farklı uzunluklardaki kolye modellerini tercih edebilirler. Ancak tercih ettikleri kolyenin zincirinin veya tasarımının ince olması daha güzel görünmelerine yardımcı olur.

Boyun yapısı kısa olan kişiler ise kolye seçimi yaparken zincir ölçüsünün boyun ölçüsünden daha uzun olmasına dikkat etmelidirler. Bu sayede kolye boyunda daha uzun durur ve tercih edilen kıyafetle birlikte uyumlu bir görüntü oluşturmayı sağlar. 40-46 cm aralığındaki kolyeler kısa boyunlu kişilerin tercih edebilecekleri kolye türleri arasında bulunur.

Yüz Yapınıza Göre Kolye Seçimi Yapın

Doğru kolye seçimi yaparken göz önüne alınması gereken diğer konu ise yüz yapısıdır. Her yüz yapısına aynı kolyenin yakışması mümkün değildir. Bunun için kolye koleksiyonları incelenirken yüz yapısına dikkat edilmesi ve yüze yakışacak modelin seçilmesi gerekir. Kolye satın alacak kişinin yüzü yuvarlak ise kısa zincire sahip kolyeleri satın almaları doğru bir tercih olmaz. Bu kişilerin kısa kolyeler yerine uzun kolyeleri seçmeleri gerekir.

Uzun yüz tipine sahip olan kişilerin ise kısa zincir tercih etmeleri kolyelerin şık durmasına yardımcı olur. Bunun dışında yüz tipi oval olan kişilerin ise kolye seçiminde sıkıntı yaşamasına gerek yoktur. Çünkü bu yüz tipine her uzunluktaki kolyenin yakışması mümkündür.

Açık Yaka Kıyafetleriniz İçin Doğru Kolye Seçimi Yapın

Doğru kolye seçerken yüz, boyun ve boyun ölçüsü gibi özellikler dikkate alınabileceği gibi giyilecek kıyafetlerin yaka tiplerinin de dikkate alınması gerekir. Çünkü yakalara uygun olmayan kolyelerin tercih edilmesi kolyenin görünmesini engeller ve şıklık için takılan kolyeler işlevsiz kalır.

Açık yaka kıyafet giyecek kişiler en şanslı gruplar arasında yer alır. Çünkü açık yakalı bir kıyafete farklı modellerdeki kolyeler takılabilir. İtalyan zincir, sallantılı motifli, mavi topçuklu, zirkon taşlı ve göz motifli kolyeler açık yaka ile kullanılabilecek kolyelerden sadece birkaçıdır. Açık yaka kıyafetlerle birlikte kullanılabilecek kolye modellerinin tamamını görmek Atelier Duygu kolye çeşitleri incelenebilir.

Straplez Kıyafetleriniz İçin Doğru Kolye Seçimi Yapın

Kadınlar tarafından tercih edilebilecek kıyafetler arasında straplez kıyafetler de vardır. Bu kıyafetler için uygun kolyenin seçimi bulunulacak ortamda dikkatin kolayca çekilmesine yardımcı olur. Straplez kıyafet giyenler kısa kolyeleri tercih edebilirler. Seçilen straplez kıyafet sadeyse boncuklu ve taşlı kısa kolyeler kadınların dikkat çekmesine yardımcı olur. Elbisenin fazla gösterişli olması durumunda ise kolye seçiminin daha sade modellerden yana yapılması gerekir.

Yüksek Yaka Kıyafetleriniz İçin Doğru Kolye Seçimi Yapın

Doğru kolye seçimi giyilecek kıyafetin yüksek yakalı olup olmamasına bağlı olarak yapılabilir. Yüksek yakaya sahip olan kıyafetler uzun kolye takımına uygundur. Bu nedenle uzun zincirli olarak tasarlanan kolyeler bu elbiselerle kullanıldığında hoş görünüm sağlarlar. Uzun zincirli ve şık kolye ucuna sahip olan bu kolyeler giyilecek kıyafetin rengine bağlı olarak seçilebilir. Kıyafetin koyu renkli olması durumunda daha parlak renkli ve zincirli kolyeler tercih edilebilir. Açık renkli kıyafetlerde ise kolye motiflerinin koyu renkli olması tercih edilebilir.

 

V Yaka Kıyafetleriniz İçin Doğru Kolye Seçimi Yapın

V yaka doğru kolye seçerken dikkate alınabilecek yaka tiplerinden birisini oluşturur. V yakanın derin olması nedeniyle kolye tercihinin uzun kolyelerden yana yapılması gerekir. Yıldız motifli, göz motifli, İtalyan zincirli ve üçlü kolye modelleri v yaka ile uyumlu bir şekilde kullanılabilecek kolye modelleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra v yakaya uygun olacak şekilde kişiye özel tasarlanan kolye modelleri de satın alınabilir.

Doğru Kolye Seçiminde Kişiye Özel Tasarımları Tercih Edin

Doğru kolye seçimi yaparken Atelier Duygu kolyeleri tercih edilebilir. Geniş kolye çeşitliliğine sahip olan firmanın her tarza hitap edecek kolye modelleri vardır. Bu çeşitlilik seçimi kolaylaştırır. Ayrıca satın alacakları kolyelerin kendilerine özel olmasını arzu eden kişiler için firmanın kişiye özel tasarımlı kolyeleri de vardır. Bu kolyelerde isimler ve isim baş harfleri kullanılır. Böylelikle kişiler kendi isimlerini veya sevdiklerinin isimlerinin baş harflerini boyunlarında taşıyabilirler. Kıyafetleriyle ve zevkleriyle uygun olacak doğru kolyeyi henüz belirlememiş olanlar firmanın kişiye özel tasarım bölümünü inceleyebilirler.

Yıldız motifli kolye ve sallantılı choker kolye

Doğru Kolye Seçiminde Değerlendirilebilecek Kolye Modelleri

Bayanlar için üretilmiş kolye modelleri çok fazladır. Bu durum kişilerin seçim yapmalarını zorlaştırır. Ancak doğru kolye için doğru markanın tercih edilmesi seçim konusunda kolaylık yaşanmasına neden olur. Çünkü hangi model seçilirse seçilsin şık bir kolyeye sahip olmak mümkün olur. Atelier Duygu doğru kolye seçimi için ideal firmalar arasındadır. Sahip olduğu ürün yelpazesi sayesinde kişilere seçebilecekleri çok sayıda kolye modelini sunar. Bu kolye modelleri arasında şunlar vardır;

Özel günlerinizde, iş hayatınızda ve günlük hayatınızda kullanabileceğiniz doğru kolyeleri seçmekte zorluk yaşıyorsanız Atelier Duygu kolyelerini incelemeden pes etmemelisiniz. Firmanın kolyeleri arasında doğru tercih diyebileceğiniz çok sayıda modeli bulabilirsiniz.

 

Stil tamamlayan takılar nedir diyorsanız sizi hemen şöyle alalım https://blog.atelierduygu.com/stil-tamamlayan-takilar/ 💎

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu