Takı Trendleri

Çocuklar İçin Takı Önerileri Nelerdir?

Çocuklar İçin Takı Önerileri Nelerdir?

Kadınlar ve erkekler kadar çocuklarda takı takmayı seven bireylerdir. Özellikle büyüklerinde gördükleri takıları takma isteği içerisinde olurlar. Bunun için ebeveynler çocuklarının mutlu olmasını sağlamak amacıyla onların da takı takmalarını tercih ederler. Ancak çocuklar için uygun takının bulunması kolay değildir. Bunun için çocuklar için takı önerileri nelerdir? Arayışına girerler.

Çocukları için takı almak isteyenlerin değerlendirebilecekleri öneriler arasında şunlar bulunur;

Bunlar yanı sıra çocuklar için kombin haline getirilmiş takı setleri de satın alınabilir. Çocuk için en doğru takıyı seçmek için çocuğun zevkini göz önünde bulundurmak gerekir.

çocuk halhal

Çocuklar İçin Küpe Seçimi

Çocuklar için satın alınabilecek takılar arasında küpeler yer alır. Kulağı küpe takmak için deldirilmiş olan çocuklara sevimli ve şık küpeler satın alınarak onların mutlu olmaları sağlanabilir. Çocuklara uygun küpelerde çocukların yaşına ve zevkine hitap edecek figürlerin olması tercih edilebilir.

Bu figürler arasında meyve, hayvan, çizgi karakter, yıldız, kalp ve nazar boncuğu gibi figürler yer alır. Meyveleri seven çocuklar için kiraz, üzüm, vişne ve çilek figürlerine sahip olan küpeler tercih edilebilir. Özellikle kız çocukları için sevimli motiflerden oluşan küpeler seçilerek onun mutlu olması sağlanabilir.

Çocuklar İçin Kolye Seçimi

Çocuklar için satın alınabilecek takı çeşitleri arasında kolyeler de önemli bir yere sahiptir. Çocukların taşıyabilecekleri zincir uzunluğu kısa olan ve çocukların yaşlarına hitap eden kolyeler satın alınabilir. Kolye seçerken çocuğun yaş aralığı dikkate alınabilir. Okul öncesi çağda olan çocuklar için çizgi film karakterlerden oluşan kolyeler seçilebilir.

Ortaokul veya lise çağındaki çocuklar içinse daha şık kolye uçlarına sahip olan kolyeler seçilebilir. Lise çağına ulaşan çocuklar için alınabilecek kolye çeşitleri arasında şunlar vardır; meyve figürlü, sallantılı motifli, kalp, çoklu yıldız, yuvarlak göz, mavi damla, yıldız motifli, ayıcık motifli ve kutup yıldızlı kolyelerdir. Bu motiflere sahip kolyeler çocuklar için satın alınırken renk tercihi de yapılabilir.

Çocuklar İçin Saat Seçimi

Saat çocuklar için takı önerileri arasında bulunur. Zamanı gösteren saat aynı zamanda şık bir aksesuar olarak çocuklar tarafından kullanılabilir. Çocuklar için saat seçimi yaparken de çocuğun yaşı, cinsiyeti ve zevki göz önünde bulundurulur. Böylelikle çocuğun severek takacağı bir saat belirlenmiş olur. Özellikle satın alınacak saatlerin sahip olacağı kordonlar seçimde dikkate alınacak kriterdir.

Çocuklar için gümüş ve altın renkli metal kordona sahip saatler tercih edilebileceği gibi plastik kordona sahip olan saatlerde tercih edilebilir. Özellikle kız çocukları için pembe, mor veya kırmızı kordonlu sevimli saatler satın alınabilir. Kordon yanı sıra saatlerin kadranının da çocuklara hitap edecek şekilde seçilmesi gerekir. Böylelikle çocuk saati net olarak görüp okuyabilir. Bunun yanı sıra sahip olduğu kadran süsleri sayesinde saati severek takabilir.

Çocuklar İçin Bileklik Seçimi

Bilek için kullanılan takılar bileklik ismiyle anılırlar. Yetişkinler de olduğu gibi çocukların da bileklik takması mümkündür. Atelier Duygu ürünleri arasında çocuklara uygun bileklik modellerini bulmak da mümkündür. Bu modeller bilekliği takacak çocukların yaş aralıkları hesap edilerek tasarlanmış ürünlerdir. Ayrıca çocukların bilek boyutuna uygun olarak üretilmişlerdir.

Çocuklar için bileklik seçimi yapan ebeveynler diğer takılarda olduğu gibi bileklikte de çocuklarının zevklerini göz önünde bulundurabilirler. Çocuk bilekliklerinde rengarenk taşlar, mavi gözler, zincir motifleri, kutup yıldızı, yıldız ve hayvan figürleri vardır.

Çocuk küpe önerisi

 

Çocuklar İçin Künye Seçimi

Künye çocuklar için takı önerileri arasında bulunur. Künye bileğe takılan bir takı türüdür. Bu takılar hem çocuklar hem de bebekler için satın alınabilen takılardır. Künyelerin üzerinde çocuğun ismi yazabilir. Bunun yanı sıra nazar boncuğu, kelebek, çiçek, el, uğur böceği ve çilek gibi motifler künyeler üzerinde bulunabilir. Erkek veya kız çocuğu için künye satın almak isteyen anne babalar çocukların yaşını ve cinsiyetini göz önüne alarak bu ürünlerden seçebilirler.

Çocuklar İçin Yüzük Seçimi

Çocukların kullanabilecekleri takı çeşitleri arasında yüzükte bulunur. Çocuklar için şık ve sevimli tasarım detaylarına sahip yüzükler satın alınarak onların parmaklarının güzel görünmesi sağlanabilir. Yüzükler özellikle kız çocukları için satın alınabilecek takı türleri arasında bulunur. Annesinin yüzüğüne benzer bir yüzük kız çocuğuna alınarak onun annesi ile birlikte takı kombini yapması sağlanabilir.

Çocuklar için yüzük seçerken çocukların parmak ölçüleri dikkate alınır. Özellikle ayarlanabilir yüzükler seçilirse çocuğun ileri ki dönemlerde de yüzüğü kullanması sağlanabilir. Bunun yanı sıra yüzük üzerinde yer alan figürün çocuğun yaşını, ilgi alanını ve zevkini yansıtmasına dikkat edilebilir. Çiçek, bulut, zincir, yin yang, göz, kalp, kelebek, uğur böceği, kuş, tavşan, prenses, yıldız ve koyun gibi motifli yüzükler çocuklar için ideal olan yüzük modellerindendir.

Çocuklar İçin Halhal Seçimi

Anne ve babaların çocukları için satın alabilecekleri takılardan birisi de halhallardır. Halhal ayak bileğine takılan bir takıdır ve bileğin hoş görünmesine yardımcı olur. Halhal özellikle kısa etek veya kapri pantolon giyen çocukların bileklerine takabilecekleri güzel bir aksesuardır.

Çocuklar için uygun olacak halhal modellerinde halhalı takacak çocuğun yaşı, ilgi duyduğu objeler ve halhalı kullanacağı ortam dikkate alınabilir. Atelier Duygu halhal modelleri incelenerek çocuklar için uygun olabilecek ürünleri satın alınabilir. Çocuk halhal modelleri arasında ise mavi taşlı, yıldız detaylı, renkli taşlı, pusulalı, deniz kabuklu, su yolu ve topçuklu halhallar yer alır.

Çocuklar İçin Takı Kombinleri

Çocuklar için yüzük, küpe, kolye ve halhal gibi takılar tek tek seçilerek alınabileceği gibi kombin takılar da satın alınabilir. Kombin takılar iki veya üç parça takıdan oluşan ürünlerdir. Böylelikle satın alınan bir yüzük için uygun olacak bilekliğin aranmasına gerek kalmaz. Takılar kombin halinde olduğu için takım halinde alınabileceği için günlük veya özel günlerde kullanım için tercih edilebilir.

Çocuklara takı kombini satın alırken tekli alımlarda olduğu gibi çocuğa uygun olması ve onun zevkine hitap etmesine dikkat edilmelidir. Ayrıca takı kombini seçimini çocuğun kendisinin yapması sağlanarak zevkine güvenilmelidir.

Kişiye Özel Çocuk Takıları

Yaş grupları farklı olan çocuklar için takı seçimi yaparken kişiye özel olması tercih edilebilir. Böylelikle çocuğun özel olduğu hissettirilebilir. Kişiye özel takılarda çocuğun isminin baş harfi veya isminin tamamı takıda kullanılabilir. Böylelikle takı sadece satın alınan çocuğa ait olabilir. Örneğin kolye ucunda çocuğun baş harfi yer alabilir. Bunun yanı sıra çocuğun isminin yazdığı künye veya bileklikler de çocuklar için seçilebilir.

 

Takı seçiminin püf noktaları için sizi şöyle alalım https://blog.atelierduygu.com/taki-seciminin-puf-noktalari/ 💎

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu